NAUJIENOS
Vilnių papuoš 12 naujų meninių akcentų

Šalna tampa namų valdove

Kategorija:

Miestas:
„Žinai, man čia ne viskas patinka“, –  pakėlusi žalsvai gelsvas akutes ir oriai iškėlusi pūstą uodegą murkteli Šalna. Prisimenate, ji į mūsų namus atkeliavo beveik prieš metus. Tada ji pažadėjo būti labai gera..
Tiesa, šį pasakojimą supras tik tie, kurie patys namuose turi augintinių. Neturintiems jis primins seną anekdotą, kai pacientas, atėjęs pas psichiatrą, teiraujasi, ar gerai, kad jis kalbasi su medžiais. „Labai gerai, kalbėkitės, bet kai medžiai jus užkalbins, ateikite“, –  išlydėdamas pacientą pasakė psichiatras.
Taigi grįžkime prie Šalnos. Pasikartosiu, jei ne „Vyšnių sodo“ merginų kelių mėnesių rūpestis ir slauga,  Šalnos seniai nebebūtų.  Tad pas mus ji atkeliavo jau beveik pasveikusi po visų išgyvenimų , skausmų, netekčių ir kitokių negandų.
Per tuos metus buvo visko, bet dabar ji jau sveika. O pasveikusi ėmė įvedinėti savo tvarką. Pirmiausia ji namuose išsirinko savo vietą ir niekam nė už ką jos neužleidžia. Jei kuri kita miauksiukė įsitaiso, kaip mat yra išprašoma. Kartais ir ne pačiomis švelniausiomis priemonėmis.
Lozai ir Pūkutei susipešus ji imasi taikos misijos. Nei vienai, nei kitai ausų negaili. Tad lyg kulkiukės peštukės viena į vieną, kita – į kitą pusę neria. Šalna oriai įsitaiso per vidurį ir atidžiai stebi, kad kuri nepažeistų demarkacinės linijos. Šiaip su jomis Šalna sutaria, tik nemėgsta namuose konfliktų. Kaip, beje, ir amsinčių gentainių. Net paleidus įrašo amsėjimą sureaguoja ir kompiuteriui išrašo porciją ausų.
Šalna turi ir dar vieną priešą – dulkių siurblį. Kiekvieną kartą jį įjungus neria kuo toliau, o kai šis pabaisa neberiaumoja, išlindusi iš savo slėptuvės, oriai pareiškia: „Kiek tu gali tą staugalą po namus tąsyti? Aš jo pakęsti negaliu“, –  ir įrodymui, kaip jo nemėgsta, ima jį iš visų pusių letenėle talžyti.
O prieš kelias dienas mus ištiko dar vienas netikėtumas. Šalnai labai patinka žuvis. Labiausiai karpis ir upėtakis. Geriausiai pakeptas ar išvirtas. Tačiau – karantinas lieka karantinu ir ne taip paprasta apsirūpinti žuvimis – ji turi savybę pasibaigti.
Šaldymo kameroje užtikau jūros lydeką. Paruošiau. Paragavau, visai skanu, tik be prieskonių, nes Šalna, kaip kažkada pareiškė, per visus ūsus ir pūstą uodegytę negali jų pakęsti.
„Kas čia?“ – kelis kartus apėjusi apie dubenėlį su žuvimi ir bent šimtą kartą iš visų pusių apuosčiusi pasiteiravo Šalna.
„Žuvis“, – sakau.
„Argi čia žuvis? Tu ką, nežinai, kokio skonio ir kvapo turi būti tikra žuvis?“ – ne juokais pasipiktino Šalna. Iš to didelio pasipiktinimo net  prie sauso maisto dubenėlio prisėdo.
„Trekšt, – girdžiu trekšteli vieną sausiuką. – Trekšt kitą“
Kuriam laikui trekšėjimas nutilsta.
„Ei, tai tu žuvies duosi ar ne“, – išmiauksi.
„Kitos žuvies nėra, tik tokia“, – atsakau.
Šalna atsidūsta ir nusliūkina prie dubenėlio su jūros lydeka.
Paskui ateina ir įsitaiso šalia.
„Tai suėdei?“ – klausiu.
„Kur dėsiesi, kad kitos nedavei“, – nepatenkinta murkteli Šalna ir stumtelėjusi į šoną Murmį greitai užminga.
Kai nusprendžiu užkąsti ir atsinešu gabaliuką silkės su daržovėmis, Šalna sukrunta.
„Kas čia, žuvis?“  – smalsiai kilsteli snukutį.
„Tau nepatiks“, – atsakau ir toliau užkandžiauju.
„Kaip tai nepatiks? Pasidalink“, – griežtai miaukteli Šalna ir priekines letenėles pasideda ant stalo. Paskui prikiša nosį arčiau lėkštės ir ilgai uostinėja.
„Duok“, – miaukteli, tiesdama letenėlę link lėkštės.
„Gerai, jau gerai, imk“, – atpjaunu gabaliuką silkės ir padedu ant stalo priešais Šalną.
Ši čiumpa kąsniuką dantukais, bet tuoj pat atšoka.
„Kas čia per nesąmonė?“ – miaukteli pasipiktinusi ir teškia letenyte per silkės gabaliuką, kad net purslai patyška.
Ilgai talžė tą varganą gabaliuką. Talžė, uostė, ragavo, vėl talžė...
Paskui pavargusi išsitiesė ant sofos ir ėmė praustis, viena užpakaline kojyte įsispyrusi į nugarą Lozai, kita – Pūkutei. Galiausia  užmiega, švariai išpraustas letenėles užversdama aukštyn.
Taip ir gyvename, prisimindami namus, kurie Šalnai išgelbėjo gyvybę.

Karolina Baltmiškė

VšĮ „Vyšnių sodas“ gyvena, gydoma daugybė panašaus kaip Šalnos likimo mūsų mažųjų bičiulių. Šiems namučiams labai reikalinga Jūsų parama. Skirdami paramą, prisiminkite tuos, kurie dabar glaudžiasi rūpestingų „vyšniukių“ globoje, laukdami tikrų namų, pilnų meilės ir rūpestingumo.
VšĮ „Vyšnių sodas“

Įmonės kodas 302488918

Sąskaitos nr. LT197044060007446446 (AB SEB bankas)
SWIFT kodas CBVILT2X (aukojantiems iš užsienio)
Pavedimo paskirtis: Skubiai pagalbai
Paypal: viltiesvila@gmail.com
Paysera: LT423500010002663964

Prisidėti prie Vyšnių sodo veiklos ir beglobių gyvūnų gelbėjimo galite SKAMBINDAMI arba siųsdami tuščią SMS žinutę trumpuoju numeriu 1417. Vieno skambučio/SMS auka – 2 EUR. Norėdami skirti didesnę sumą, skambinti arba siųsti SMS žinutę galite tiek kartų, kiek norite

Reklama