NAUJIENOS

Rykantų bibliotekoje – spektakliukas mažiausiems skaitytojams

Kategorija:

Miestas:
Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos filialai su nekantrumu laukė, kada galės atnaujinti visas savo veiklas, pristabdytas dėl COVID-19, bei vėl teikti visas iki tol teikiamas paslaugas bibliotekos lankytojams.

Jau nuo balandžio 12 d., vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pasikeitė lankytojų aptarnavimo tvarka, nusistovėjusi nuo antro karantino pradžios paskelbimo. Startavo pirmieji atlaisvinimai, kurie nudžiugino bibliotekos lankytojus.Nuo balandžio 19 d., nors visuotinis karantinas dar tęsis iki gegužės mėnesio pabaigos, leista organizuoti renginius tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.

Laikantis visų reikalavimų bei rekomendacijų, mažieji mūsų bibliotekos lankytojai stebėjo „Varlytės“ teatro muzikinį spektaklį „Kur gyventi gera?“. Šis spektaklis – šiltas ir jautrus pasakojimas apie šių dienų realijas, paverstas gražia ir linksma pasaka. Pagrindinė spektaklio tema – meilė gimtajam kraštui bei kalbai. Susitikimas su teatro trupe vyko Rykantų universalaus daugiafunkcio centro salėje, kur darželinukai su auklėtojomis stebėjo iš Kauno į svečius atvykusių teatro artistų vaidintus personažus: peliuką Mikį, lakštingalą ir varlę.


 
Varlytė ir lakštingala susilažino, jog lakštingala neras laimės Amerikoje. Taip ir nutiko. Tik pabuvojusi svetimame krašte, susipažinusi ir pabendravusi su peliuku Mikiu, kurio protėviai gyveno Lietuvoje, lakštingala suprato, jog pats mieliausias ir brangiausias yra gimtasis kraštas.
 


Aktoriai nuolat bendravo su vaikais, leido jiems išreikšti savo pastebėjimus ir jausmus. Jie siekė parodyti lietuviškų ir angliškų žodžių skambesio skirtumus, demonstravo lietuviškų dainų unikalumą ir grožį. Vaikai stengėsi suprasti peliuką Mikį, kalbantį svetima kalba. Mažųjų žiūrovų dėka lakštingala nusprendė, kad Lietuvoje tikrai geriau gyventi nei Amerikoje.
 


Barbara Jocienė
Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė
 

Reklama