Rygoje įteiktas „Baltų apdovanojimas“
  NAUJIENOS

Rygoje įteiktas „Baltų apdovanojimas“

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 22 dieną Rygoje (Latvijoje) Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai 2020 metų „Baltų apdovanojimą“ įteikė Latvijos diplomatui, pirmajam Latvijos ambasadoriui Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo Albertui Sarkaniui.
 
A. Sarkanis apdovanotas už svarų indelį į Lietuvos ir Latvijos dvišalių santykių vystymą, akademinį darbą lingvistikos ir istorijos srityse. A. Sarkanis įdėjo ypač daug pastangų rengiant ir išleidžiant Lietuvių-latvių kalbų žodyną 1995 metais, dirbo šio žodyno redaktoriumi, o taip pat aktyviai dalyvavo vystant Lietuvos ir Latvijos kultūrinį, mokslinį bendradarbiavimą, dirbo Kauno Vytauto Didžiojo universitete Kaune.
 
2017 metais abiejų šalių užsienio reikalų ministrų įsteigtu „Baltų apdovanojimu“ kasmet pagerbiami Lietuvos arba Latvijos fiziniai arba juridiniai asmenys už indėlį ir pasiekimus verčiant lietuvių literatūrą į latvių kalbą arba latvių literatūrą į lietuvių kalbą, mokant lietuvių kalbos Latvijoje arba latvių kalbos Lietuvoje, atliekant  materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo mokslinius tyrimus, tiriamąją žurnalistiką apie abiejų šalių kultūrą ir turizmą.
 
2019 metais apdovanojimas įteiktas Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Alvydui Butkui.
 
Vizito Latvijoje metu ministras L. Linkevičius taip pat susitiko su šalies prezidentu Egiliu Levitu.
 
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius

Reklama