NAUJIENOS

Ruošiantis XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms aptarta Druskininkuose esanti sporto infrastruktūra

Kategorija:

Miestas:
Tęsiami pasiruošimo darbai 2022 m. liepą Druskininkuose vyksiančioms XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms (PLSŽ). Birželio 3 dieną Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, administracijos vadovai ir specialistai susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto viceministru Linu Obcarsku ir aptarė aktualius žaidynių organizavimo ir finansavimo klausimus.Viceministras apžiūrėjo Druskininkų sporto bazes, kur planuojama organizuoti varžybas: Sporto centrą, K. Dineikos sveikatingumo parką, Turizmo ir verslo informacijos centrą, mokyklų stadionus ir sales,  Golfo laukus, teniso kortus ir t.t.
XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės pasižymės rekordiniu sporto šakų skaičiumi – net 27 sporto šakų varžyboms planuojama išnaudoti sporto infrastruktūrą ir pačiuose Druskininkuose, ir seniūnijose.

„Druskininkai turi pakankamai profesionalų ir mėgėjų sportui pritaikytų erdvių, tačiau organizuojant nacionalinės svarbos žaidynes, kurios lietuviams iš viso pasaulio reprezentuos Lietuvą, reikia atnaujinti kai kurią sportui skirtą infrastruktūrą. Tikiuosi, kad su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagalba per metus pavyks įgyvendinti suplanuotus atnaujinimo darbus. Esame pasirengę pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus - norisi, kad Druskininkų svečiai išsivežtų kuo gražesnius įspūdžius ir prisiminimus. Todėl žaidynių organizavimui keliu aukštą kartelę. Džiaugiuosi, kad čia mūsų su viceministru požiūriai sutampa. Dėkoju L. Obcarskui už kompetenciją, įsigilinimą, supratimą ir norą surengti kuo gražesnę sporto šventę“, – po susitikimo sakė R. Malinauskas.

„Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, senas ir gilias tradicijas turintis sporto renginys. Jos telkia užsienio lietuvius, padeda jiems neatitrūkti nuo savo šaknų, pažinti dabartinį šalies gyvenimą ir žmones. Visi viliamės, kad kitąmet jau gyvensime, planuosime, keliausime ramiau ir lengviau, o į Žaidynes atvyks kuo daugiau tautiečių iš viso pasaulio“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, vadovaujantis PLSŽ organizuoti Ministrės pirmininkės potvarkiu sudarytai darbo grupei.

PSLŽ tarpukariu vadintos Lietuvos tautine olimpiada ir pirmą kartą buvo surengtos 1938 m. Kaune. Paskui 40 metų žaidynės nevyko. 1978 m. PLSŽ atgaivintos Toronte, vėliau vyko Čikagoje, Adelaidėje, o nuo 1991 m. rengiamos Lietuvoje.

Diana Sinkevičiūtė

Reklama