NAUJIENOS

Rugsėjo pabaigoje Šventojoje – kūrybiška bendruomenės sueiga

Kategorija:

Šventojoje pirmąkart jos istorijoje planuojamas didelis bendruomenės sambūris. Rugsėjo 28-29 d. galėsite išvysti šventojiškių ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodas, miestelio plėtros projektų pristatymus, meninę akciją „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautinį jėgos aitvarų ir burlenčių turnyrą „Baltų vienybė“. Bendruomenės sueigoje pagerbsime žymias Šventosios šeimas, išgirsime, ką geba įvairių kartų iš Šventosios kilę poetai, dainininkai, muzikantai, šokėjai.


Šiuo metu M. Balčius renka ir sistemina istorinę bei kultūrinę medžiagą apie Šventąją: miestelio, uosto kūrimą tarpukariu, senbuvius. Jau baigiama rengti ir Šventosios istorinių fotografijų paroda, prie kurios maloniai sutiko prisijungti savo  apie 1970 m. darytomis žvejų nuotraukomis iš Šventosios kilęs fotomenininkas Leonardas Skirbstas.
Rugpjūčio 19-25 d. vyko aštuntasis projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ simpoziumas/pleneras Šventojoje. Vietos verslininko, projekto rėmėjo Domininko Jurevičiaus poilsinėje visą savaitę gyveno šeši dailininkai: Nijolė Vilutienė (Vilnius), Arturas Makštutis (Liškiava), klaipėdiečiai Saulė Želnytė, Dovilė Kviekštaitė, Algimantas Ramanauskas ir Dalia Čistovaitė. Prie jų savo kūryba prisijungė seni projekto dalyviai – klaipėdietė Vaidė Gaudiešiūtė, palangiškės Gražina Oškinytė-Eimanavičienė ir Miglė Jonaitienė, bei šventojiškiai, renginio organizatoriai  Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas. Pabaigoje autoriai pristatė bendruomenei ir poilsiaujantiems savo veiklą ir atliktus darbus, pasidalino įspūdžiais, planais. 
Bendruomenės sambūrio metu užbaigtų darbų paroda bus pristatoma kartu su naujai išleistu katalogu.
Projektą vykdo Šventosios seniūnijos gyventojų bendruomenė, tel.: 8 683 91465  ir  VšĮ „Šventosios ženklai“ pazenklai@gmail.com, tel. 861100453 Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas
Iki pasimatymo Šventojoje! 
plačiau http://pazenklai.blogspot.com/

                                                            


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama