NAUJIENOS

Rugpjūčio 12-oji Tarptautinė jaunimo diena

Kategorija:

Miestas:
Rugpjūčio 12-oji paskelbta Tarptautine jaunimo diena. Jungtinių tautų organizacijos sprendimu, po Tarptautinės ministrų konferencijos, įvykusios Lisabonoje 1999 m. rugpjūčio 8–12 d. ji minima kasmet. Šią dieną siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje. Tai puiki proga atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į jaunus žmones ir pabrėžti jų vaidmenį globalioje visuomenėje. Šią dieną viso pasaulio jaunimas skatinamas drąsiai reikšti savo sumanymus, troškimus ir svajones.  
Visame pasaulyje šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, akcijos, skatinant visuomenę suvokti jaunimo poreikius, patiriamus iššūkius, o politikus – įtraukti jaunus žmones į jaunimo politikos formavimą. Pavyzdžiui, Belgijoje jaunimo tarybos organizuoja iškylų akciją „Picnic Eurotastic“, kurios metu jaunimas kviečiamas susiburti Briuselyje esančiame Karališkame parke ir kartu iškylauti.
Šią dieną Jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė sukvietė visus savivaldybės administracijoje dirbančius jaunus žmones (14–29 metų) kavos puodelio kartu su administracijos direktoriaus pavaduotoju Artūru Pališkevičiumi. Pirmą kartą suburta savivaldybėje dirbančio jaunimo komanda: Teisės ir metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Gerda Petrėnaitė, Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Ineta Rupeikaitė, Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos pavaduotoja Dovilė Skudraitė, buhalterės Rima Utakienė, Audronė Petrauskaitė, Joniškio seniūnijos socialinio darbo organizatoriai Mantas Adomaitis ir Mantas Ivanauskas bei Žagarės seniūnijos socialinių išmokų vyresn. specialistė Ugnė Sruogiūtė.
Anot Jaunimo reikalų koordinatorės Vilmos Bartašienės, šiuo metu rajone yra oficialiai registruoti 4679 asmenys nuo 14 iki 29 metų. Savivaldybės administracijoje dirba 17 jaunų žmonių. Iš jų 5 yra valstybės tarnautojai, o kiti dirba pagal darbo sutartis.
Administracijos direktoriaus Artūro Pališkevičiaus teigimu, simboliškai paminėti Tarptautinę jaunimo dieną yra graži ir sveikintina iniciatyva. Juolab, kad tai puiki proga išklausyti būrelį jaunuolių, neformaliame susitikime pasidalyti mintimis apie jauno žmogaus lūkesčius, galimybes dirbti ir gyventi Lietuvoje, padiskutuoti apie tai, kokį Joniškio kraštą ateityje regi jaunimas.
Šios ypatingos dienos proga kiekvienam jaunam žmogui linkime išnaudoti teikiamas galimybes, pažinti save ir kitas kultūras, ugdyti supratimą bei toleranciją kitų atžvilgiu, siekti savo užsibrėžtų tikslų, būti visapusiškai aktyviais ir drąsiais, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, tobulėti profesinėje veikloje, kurti, nebijoti klysti, išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstam. Su Tarptautine jaunimo diena!  

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama