NAUJIENOS

Rūdiškių bibliotekoje – virtuali Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Kategorija:

Miestas:
Balandžio 23–29 d. Lietuvoje vyko svarbus visoms bibliotekoms įvykis – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė su 2020 metų šūkiu „Kaip pasikeitėme per 20 metų“. Šiais metais susitikome virtualiai ir, žinoma, ruošėmės tam iš anksto. Pirmąją savaitės dieną skaitytojams pasiūlėme pažiūrėti 3 minučių trukmės filmuką „Tada ir dabar“.
 
Ir taip taip taip – mes pasikeitėme neatpažįstamai: prieš 20 metų glaudėmės lopšelio-darželio „Pasaka“ patalpose, o dabar turime gražias ir jaukias patalpas; prieš 20 metų bibliotekoje nebuvo nei vieno kompiuterio, o dabar jų yra net 5; prieš 20 metų knygų ieškojome kataloguose ir kartotekose, o dabar – elektroniniame Libis kataloge. Pasikeitimų daug ir įvairių. Bet yra kai kas, kas nepasikeitė – tai knyga ir poreikis skaityti, netgi daugiau – skaityti tapo madinga. Todėl, mažųjų džiaugsmui, antrąją Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dieną, skyrėme 8 minutes garsiniam skaitymui. Skaitėme, žinoma, apie piplioteką. Oi, atsiprašome, apie biblioteką. Per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę apie ką gi daugiau skaityti? Pasirinkę Lorenz Pauli ir Kathrin Scharer knygą „Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“, ne tik skaitėme, bet ir rodėme nuskenuotus knygos puslapius dideliame išmaniajame kompiuteryje. Dar vienas mūsų pasikeitimo įrodymas. Prieš 20 metų net sapnuose neregėjome tokio reiškinio.
 
Trečią dieną pasiūlėme mažiesiems pasigaminti nuotaikingą skaitytojo portretą, tam tereikėjo: nudažyto pasirinkta spalva tualetinio popieriaus ritinėlio, juodo flomasterio, dekoratyvinių akių, spalvoto popieriaus, klijų ir žirklių. Daugybės patiktukų sulaukęs žavusis skaitytojas su knyga, neabejotinai pralinksmino mūsų draugus ir pataisė karantino paveiktą nuotaiką… Kūrybiškumo saviraiškos studija taip pat nesnaudė, jos dalyviai siuntė kūrybingus ir šiltus sveikinimus.
 
Kaip jau supratote, veiksmas vyko bibliotekos socialinėje Facebook paskyroje, tad pasiūlėme ir nuotaikingą žaidimą – iššifruoti knygos pavadinimą, sukurtą jaustukų pagalba, o gavę visą puokštę atsiliepimų ir pasveikinimų mūsų bibliotekai, viską susėmėme, apjuosėme draugystės juosta, sudėjome į vaizdo įrašą ir pateikėme skaitytojų dėmesiui. Be to, kasdien bibliotekos paskyroje, Facebook vis primindavo apie ankstesnius Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės įvykius, todėl mielai dalinomės prisiminimais. Prisiminti turime ką: susitikimas su rašytoju Selemonu Paltanavičiumi, su rašytoja Rebeka Una ir jos šeimynine trupe, #rūpestingos rožinės kartos projektas tik mergaitėms, mažųjų skaitovų konkursas „Po Gimtinės stogu“, mažųjų knygos bičiulių apsilankymai ir kt.
 
Paskutinę bibliotekų savaitės dieną prisijungėme prie akcijos ir bibliotekos langą papuošėme bibliotekininkių sukurtu darbeliu „Paukštis – laisvės simbolis“, taip padėkodami medikams, įvairių struktūrų pareigūnams ir savanoriams už kovą su COVID-19.
 
Išskirtinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė baigėsi, bet jos įspūdžiai liks ilgam. Labai tikimės, kad kitais metais viskas grįš į savo vėžias ir susitiksime įprastu būdu.

 
 
Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 
 
 
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama