NAUJIENOS

Rudens ąsočiai Molėtuose: pilni, gražūs ir dosnūs

Kategorija:

Miestas:
Taip jau sutapo, kad pasirodžius pirmiesiems tikro rudenio ženklams molėtiškiai ir vėl susirinko į Rudens gėrybių ir amatų mugę „Jau pilni ąsočiai“.
Džiaugtis gamtos dovanomis ir darbščių žmonių parodyta išmone kvietė „Rudens ąsočių“ paroda, puošnūs, įvairiausiai išdabinti rajono visų seniūnijų kiemeliai, neregėta rudens gėrybių gausa ir nematytas šeimininkių išradingumas. Stebino ir rankdarbių gausa, akį traukė ir džiugino puikūs vaisiai, daržovės, uogos ir įvairiaskonis medus, neapsakomo gardumo ežero žuvis ir įvairiausių skonių sūriai, sviestas bei kiti rajono ūkininkų gaminiai iš pieno, mėsos ar grūdų. Visa tai liudija ir šiais metais esant neblogą derlių bei žada mums visiems naujų skonių atradimų ateityje.
Nepabūgusius atvėsusio oro, besidžiaugiančius rudeniu, gamtos dosnumu ir atskubėjusius į šventę, pasveikino Molėtų rajono meras Saulius Jauneika. Šventės atidarymo metu meras S. Jauneika viso krašto žmonėms dėkojo už kasdienį darbą, buities tradicijų saugojimą, džiaugėsi jų išmone, linkėjo malonių įspūdžių ir atradimų rudenio auksu padabintoje šventėje, pilnų aruodų ir gražaus sutarimo bendruomenėse.
Po to sekė visa eilė apdovanojimų. Meras apdovanojo ūkininką Alvydą Jackevičių už ilgametį netradicinių ir egzotinių paukščių veisimą bei auginimą Molėtų krašte; ūkininkus: Robertą ir Dalią Miltenius už naujovių paiešką, šilauogių auginimo verslo stiprinimą bei netradicinio ūkininkavimo įvairovę; Vaidą ir Gediminą Jateikas už meilę gimtinei, paskatinusią sugrįžti iš svečios šalies ir kurti sėkmingą ūkį Molėtų krašte; Antaną ir Valeriją Glumbakus už gamtos tausojimą, ryžtą dirbti kaime ir aktyvų ekologinio ūkio vystymą; Audrį ir Sandrą Grybauskus už iniciatyvą kurti šeimos ateitį kaime, inovacijas ir optimistinį požiūrį į jaunimo ūkininkavimo galimybes; Kristiną ir Sigitą Bratkauskus už meilę tėvų ir senelių žemei, sėkmingą gyvulininkystės ūkio perėmimą ir plėtrą, tradicijų išlaikymą ir jų perdavimą jaunajai kartai, o taip pat įteikė savo padėkos raštus ūkininkams: Pranui Eugenijui ir Stanislovai Smalskiams už sėkmingą ilgametį ūkininkavimą didžiausiame Molėtų rajono ekologiniame ūkyje; Virgilijui ir Giedrei Šironams už kelių kartų tradicinį ir netradicinį ūkininkavimą, kaimo turizmo plėtrą, senųjų amatų ir tradicijų puoselėjimą Šironijoje; Danguolei Černiauskienei ir jos sūnui Karoliui už šeimos ūkio išsaugojimą ir plėtrą Inturkės krašte; Antanui ir Danguolei Bimbiriams už meilę žemei, sodybos aplinkos puoselėjimą ir grožio kūrimą Pagrabuosčių kaime ir Danguolei ir Vidui Prakams už tradicinės pienininkystės ir kulinarinio paveldo puoselėjimą bei išskirtinę ūkininkų sodybos estetiką. Sveikinimus ir padėkas palydėjo linksmos ir nuotaikingos muzikos garsai. Šventę papildė, papuošė ir nuobodžiauti neleido Europos judumo savaitei skirti renginiai – akcija „Visa Lietuva šoka“ ir Linksmosios seniūnijų sportinės varžytuvės, dovanojusios azartą ir ne vieną smagią akimirką.

Violeta Žalalienė
Molėtų r. sav. viešųjų ryšių ir informatikos skyriaus vyr. specialistė

Reklama