Rožės su spygliais arba nepatogūs klausimai Romaldui Sakalauskui
  NAUJIENOS

Rožės su spygliais arba nepatogūs klausimai Romaldui Sakalauskui

Kategorija:

Miestas:
Su buvusiu Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiuoju gydytoju Romaldu Sakalausku teko turėti reikalų, leidžiant knygą  „Respublikinė Klaipėdos ligoninė pakeliui į šimtmetį“. Tad savo akimis įsitikinau, kiek ligoninėje buvo padaryta nuo 2000-ųjų, kai ligoninei pradėjo vadovauti dabar Dangės vienmandatėje apygardoje į Seimą kandidatuojantis medikas, daugelį metų šioje ligoninėje dirbęs chirurgu, o ir vadovu.

Daug ką mačiau savo akimis, o ir turėjau progos, kaip sakoma, pačiupinėti savo rankomis. Naujuose pastatytuose korpusuose patapnojau ir kojomis. Tagi su Romaldu SAKALAUSKU susėdome pokalbiui jau rinkimų maratono eigoje. Man atrodo, – kandidatui į Seimą pateikiau visai nepatogius klausimus...

Susiklosčius politiniam pasjansui, Jūs buvote nušalintas nuo Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo pareigų. Su komanda prikėlęs šią gydymo įstaigą iš materialinės ir finansinės bedugnės, kaip jautėtės?

Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad gerai. Guodė tik nuojautos – tai nebuvo netikėta. Ministras Aurelijus Veryga su komanda tai puoselėjo apie metus laiko. O įvairiomis mobingo priemonėmis aktyviai veikė gal pusmetį iki atleidimo.  

Dabar taikotės į Seimą. Kas Jus į jį veda - keršto troškimas? Visi ir be akinių regime - sveikatos sistemoje, atsiprašau už tiesmukumą, "bordakas". Gal turite vilčių ją „sušukuoti“? Patirties įgijote ne liežuviu plakdamas...

Prieš nuspręsdamas kandidatuoti, pirmiausiai sau kėliau į klausimus: ko trokščiau, o svarbiausiai – galėčiau –sukurti ir padaryti geriau nei dabar susiklosčiusi sveikatos sistema. Jos „schemos: netenkina nei medikų, nei pacientų. Žinoma, „varikliukas“ buvo ir  kartėlis, kai, besibaigiant vyriausiojo gydytojo kadencijai, nutrūko daugelis suplanuotų projektų ir darbų. Jiems įgyvendinti iki galo tereikėjo gal kelerių metų...
Tiek būdamas chirurgu, tiek vadovaudamas ligoninei siekiau žvelgti į gyvenimą ir darbą,taikydamas žmogiškųjų vertybių matą: pastovumą, darbštumą ir charakterio stiprumą.  

Ką manote apie kėslus Klaipėdos ligonines perduoti į kauniečių rankas?

Tai labai neramina. Per paskutiniuosius trejus metus Sveikatos apsaugos ministerija  Klaipėdos ligoninėms neskiria pakankamai finansinių lėšų, ignoruojami kai kurių ligoninių vadovai, siekiant vietoje jų  paskirti kauniečių interesams neprieštaraujančius. Skleidžiama idėja - esą Klaipėdoje turėtų būti modernus medicinos mokslo centras, o tuo pačiu bandoma nustatyti apribojimus, kokių paslaugų negalės teikti Klaipėdos ligoninės. Mano supratimu pirmiausiai reikia sukurti tą centrą, o tik po to apsispręsti dėl vienos ar kitos Klaipėdos ligoninės teikiamų paslaugų galimybių. Kas iš to mokslo centro, jei visos Vakarų Lietuvos žmonės pagalbos privalėtų dairytis Kaune?

Neklausiu, ką žadate rinkėjams. Paklausiu – ką ketinate nuveikti Seime? O tiksliau - kokius įstatymus inicijuotumėte?

Darbo sveikatos priežiūros sistemoje labai daug: nuo infantiliškų įsakymų, išleistų SAM, peržiūrėjimo, keitimo, naikinimo iki dėmesio pacientui ir pagarbos medikui atkūrimo. Turėtų būti labai aiškios taisyklės sveikatos sistemoje: kokias atsakomybes turėtų prisiimti valstybė, medikas ir pacientas. Visada buvau konkretaus darbo šalininkas. Turėtas vizijas įgyvendindavau praktikoje. Turiu pagrindo manyti – sėkmingai. Tad siekčiau darbo konkretumo ir valstybiniu lygmeniu.  

Pats žinote – politikų keliai rožėmis su spygliais kloti. Ar Jūsų šeima pasiruošusi „puokštes rožių nuostabių“ su visais tais spygliais priimti?  

Gyvenime vertinu sveikatą, laiką, šeimą, tikėjimą ir tėvynę. Viena iš sėkmės formulių – klausytis, įsiklausyti ir priimti sprendimus. Visko buvo ir bus gyvenime. Pasitaiko, – kai kas žiedus pasilieka sau, o spyglius pabarsto kitiems. Mūsų šeima – kaip vienas kumštis, daug išbandymų atlaikęs. Trumpai – nebebaugina tos rožės su spygliais...
 
Gražina JUODYTĖ
Politinė reklama bus apmokėta iš kandidato į LR Seimą Romaldo  Sakalausko rinkimų sąskaitos

Reklama