NAUJIENOS

Rezultatų pasiekia ne laukiantys, o dirbantys

Kategorija:

Miestas:

Balandžio 14 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko parlamentarės A. Bilotaitės inicijuota diskusija „Darbo vietų kūrimas ir savivaldybių motyvacija“. Diskusijoje dalyvavo pramonininkų, Verslo darbdavių ir Verslo konfederacijų vadovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai, šalies miestų merai, Vidaus reikalų ministerijos atstovai, šioje srityje besispecializuojantys analitikai ir Seimo nariai.

Pasak diskusijos moderatorių, problema, dėl kurios rengiama ši diskusija, yra šalies savivaldybių nesuinteresuotumas pritraukti verslą ir auginti ekonomiką. Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva nesutiko su organizatorių teiginiais. Prieštaraudamas meras teigė: „Kas, jei ne regioninių miestų savivaldybės, labiau suinteresuotos plėsti bei puoselėti vietinį verslą? Žinoma, mes negalime atlikti viso darbo už verslininkus, tačiau esame suinteresuoti, kad mūsų mieste bei regione būtų kuriamos naujos darbo vietos, čia liktų gyventi jauni ir perspektyvūs žmonės. Mes savo jėgomis, savo ryšiais ieškome investuotojų. Visiškai nesutinku su teiginiu, kad savivaldybės nesuinteresuotos pritraukti verslą ir auginti ekonomiką.“

Tačiau, kaip teigia Telšių rajono meras Vytautas Kleiva, į apšiurusį miestą niekas nenorės eiti, todėl pirmiausia telšiečiai didžiausią dėmesį ir skyrė miestui tvarkyti. Kai miestas aptvarkytas, nusimato vietas, kurias ketina pasiūlyti investuotojams. „Žiūrime, kad ir privažiavimas būtų geras, ir infrastruktūra“, - mintimis dalijasi meras. Ir galimybių investuotojui palengvinti įsikūrimą savivaldybės V.Kleivos manymu, turi. Savivaldybės gali reguliuoti žemės nuomos ir žemės, turto mokesčius. „Procedūroms paspartinti galbūt reikėtų savivaldybėmis labiau pasitikėti organizuojant žemės nuomą, nes dabar nuomos aukcionus skelbia Nacionalinė žemės tarnyba. Kol praeina visos procedūros, o jei dar konkurentai sugalvos apskųsti, tad procedūros dar ilgiau užtruks, gali investuotoją ir prarasti. Mums labai ne daug betrūko, kad nemažai darbo vietų sukuriantis investuotojas būtų pasitraukęs“, - sako meras. – O gal galima savivaldybių teikimu patikimam investuotojui išvis neorganizuoti žemės nuomos konkurso. Juk savivaldybės jį gerai pažįstame, nes jis po vieno pakvietimo neateina. Su juo reikia dirbti. Apskritai niekas nieko ant lėkštutės padėjęs neatneša. Jei savivaldybių atstovai sėdės ir lauks, tikrai nieko gero nebus. Kad ir kaip nepopuliaru važinėti į komandiruotes, bet reikia. Reikia dalyvauti įvairiose parodose, konferencijose, nes ten ir susipažįsti su potencialiais darbo vietų steigėjais. Pagaliau reikia priimti ne vieną delegaciją. Galbūt šimti parodžius miestą, 101 nuspręs čia kurti savo įmonę.“

Didžioji dalis Lietuvos miestų ir rajonų merų teigia, kad didžiausia problema yra menkas savivaldybių savarankiškumas nustatant mokesčių dydį ir valdant pajamas.

Diskusijos dalyviai sutarė, jog būtinas nacionalinis susitarimas ir bendradarbiavimas norint pasiekti pokyčių darbo vietų kūrimo srityje.

 

Telšių rajono savivaldybės informacija

 


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama