NAUJIENOS

Raudondvaryje iškilo ledinis Vytis

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Raudondvario dvaro parke (Kauno r.) iškilo maždaug 4 metrų aukščio Vyčio skulptūra. Kompoziciją iš 15 tonų ledo luitų sukūrė įmonės „Ledo meistrai“ komanda.


 
Pirmadienį menininkų kūrinį apžiūrėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. „Karantino apribojimai neleidžia organizuoti masinių švenčių, todėl Vasario 16-ąją nusprendėme paminėti meniniu akcentu“,  – tvirtino meras.
 
Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad šią idėją jai „pasufleravo“ maloniu šaltuku šiemet nustebinusi žiema ir daugybė sniego lipdinių Raudondvario gyventojų kiemuose.

 


Dvi dienas prie Vyčio kūrimo Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus kieme plušėjo Pauliaus Orlovo vadovaujama „Ledo meistrų“ komanda – iš viso penki vyrai. Vienas menininkas – I Made Sutama Ramia – atkeliavo iš tolimojo Balio. Jis ypač džiaugėsi gausiu sniegu ir pozavo fotografams, nugriuvęs į pusnį.

 

Buvusio grafų Tiškevičių žirgyno kieme ant pakylos iškilęs Vytis šiek tiek stilizuotas ir kuria šiuolaikiškumo įspūdį. Raitelį iš visų pusių supa ledo luitai su užšaldytomis gėlėmis. Pirmadienį iki sutemų vyko baigiamieji meninės instaliacijos darbai.
 
Visą kompoziciją vakarais apšvies spalvoti prožektoriai ir deglai, o iš garso kolonėlių sklis Raudondvario apylinkėse gimusio lietuviškos muzikos patriarcho Juozo Naujalio muzika.

Kompozicija bus galima gėrėtis, kol leis oro sąlygos. „Šiemet žiema atkakli, todėl tikėtina, kad Vytis atsilaikys gal net iki Kovo 11-osios“, – šypsojosi S. Navickienė.
 
„Ledo meistrai“ – menininkų kolektyvas, kurio nariai dalyvauja žiemos festivaliuose, organizuoja šventes ir teikia įvairias „ledines“ paslaugas. Įmonė įsikūrusi Vilniaus rajone, Arvydų gyvenvietėje.
 
Menininkų produktai - ne tik skulptūros, bet ir lediniai barai, užšaldytos gėlės, kiti objektai. Komanda rengia teatralizuotus pasirodymus:  žiūrovų akivaizdoje kuriamos kompozicijos iš ledo, o į meninį  procesą įsilieja muzika, šokis, akrobatika.
Edmundas Mališauskas

Reklama