NAUJIENOS

Rašytojo Vytauto Almanio jubiliejus pasitiktas nauja knyga

Kategorija:

Miestas:
Akmenės rajono savivaldybėje su garbingu 80-mečio jubiliejumi pasveikintas rašytojas, publicistas, miškininkas, gamtosaugininkas VytautasAlmanis, gyvenantis Naujojoje Akmenėje. Kuo geriausių linkėjimų sukaktuvininkui skyrė rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, Administracijos direktorė AromedaLaucienė.  Rašytojas jubiliejų pasitiko su ką tik 300 egzempliorių tiražu išleista knyga „Tolstančios salos“. Tai šeštoji knyga, autorius ją vadina atpasakotų tikrų įvykių ir žmonių istorijų knyga. Simboliška, kad ją iliustravo rašytojo dukra Rita Almanis, dailininkė, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailės mokytoja, joje panaudota jos bei rašytojo sūnaus Andriaus Almanio, dirbančio Ventos regioninio parko direktoriumi, nuotraukos. Knygos leidybą parėmė Akmenės rajono savivaldybė.
V. Almanis gimė Akmenės rajone, Viešučiuose. Savo būsimą žmoną – iš Šaukėnų kilusią poetę Juliją, sutiko viename Žemaitijos literatų sąskrydyje Viekšniuose (Mažeikių rajonas). Po vedybų jie nusprendė pagyventi gražiame krašte ir pasirinko Kalnų Altajų.Metę, vienas Žemės ūkio akademijos, kitas - Vilniaus universiteto, studijas išvažiavo. Ten abu su žmona baigė miškininkystės mokslus ir dirbo pagal specialybę.
Altajuje gimė vaikai Andrius ir Rita. Artėjant metui, kai vaikams  reikėjo pradėti lankyti mokyklą, visa šeima po aštuonerių metų grįžo į Lietuvą, tačiau dar ne kartą buvo nuvažiavę pasisvečiuoti į Altajų.
Grįžęs V. Almanis dirbo Joniškio, Tytuvėnų, Nemenčinės miškų urėdijose, girininkijose, Kamanų valstybiniame rezervate.V.Almanis dar vadinamas pirmu žmogumi Lietuvoje, Altajaus kalnuose aptikusiu mistifikuojamo Sniego žmogaus pėdsakus.
Nepaisant solidaus amžiaus V.Almanis kasdien sukasi darbuose: per dešimtį metų Viešučiuose pats apsodino ir prižiūri daugiau kaip 6 hektarus ąžuolyno, sodą. Į Savivaldybę irgi atvyko šalin nustūmęs savo įprastą veiklą laukuose tarp medžių. Ir dar rašo: juokavo galįs suformuotiseptintą knygą, tik kol kas nenori... Susitikime su Savivaldybės vadovais rašytojas papasakojo, kaip gimė kai kurie jo kūriniai, apie Altajaus vaistinguosius augalus bei pateikė žiupsnį prisiminimų.  
V.Almanis išleido publicistines knygas: „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973 m.),
„Per Ulkero žvaigždyną“ (1979 m.); nuotykių romanus: „Audra susitelkė Korgone“ (1981 m.), „Toli ir arti“ (1985 m.), „Už kalnų namai“ (1992 m.).Dar savo kūrybą dažniausiai spausdino Akmenės rajono laikraštyje „Vienybė“, laikraštyje „Žalioji Lietuva“, žurnaluose „Metai“, „Miškai“.
2008 metais V.Almanis tapo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ laureatas.

Jolanta Šiurkuvienė, Savivaldybės administracijos viešųjų ryšių vyriausioji specialistė
 

Autorės nuotr.: Jubiliejiniame susitikime dalyvavo (iš dešinės) Savivaldybės administracijos direktorėAromedaLaucienė, meras Vitalijus Mitrofanovas, rašytojas Vytautas Almanis, jo sūnus Andrius Almanis, Savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius.


 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama