NAUJIENOS

Rašytojo Thomo Manno muziejui Nidoje dovanojama vertinga knygų kolekcija

Kategorija:

Miestas:
Ketvirtadienį, rugsėjo 28-ąją, rašytojo Thomo Manno memorialiniam muziejui bus perduota vertinga retų knygų kolekcija, kurią daugiausia sudaro T. Manno kūrybinis palikimas bei literatūra apie patį Nobelio premijos laureatą.    
 
Šios knygos – dalis Hamburgo literatūros profesoriaus Klauso Šrioterio (Klaus Schröter) paliktos bibliotekos, kuri rašytojo Thomo Manno memorialiniam muziejui perduodama įvykdant jo valią.
 
Karaliaučiuje 1931-aisiais gimęs K. Šrioteris, buvo Niujorko Kolumbijos universiteto, Amsterdamo ir Hamburgo universitetų vokiečių ir lyginamosios literatūrologijos profesorius. Jis buvo Getės bibliografijos sudarymo bendraautorius Hamburgo universitete, monografijų apie rašytojus Thomą ir Heinrichą Mannus, Alfredą Diobliną (Alfred Döblin) ir Heinrichą Biolį (Heinrich Böll) autorius, be to, įvairių publikacijų apie brolius Mannus ir ypatingai apie Getę (Goethe) autorius. K. Šrioteris mirė 2017 metų sausio mėnesį Hamburge.
 
Thomo Manno memorialiniam muziejui atitenka dalis šio profesoriaus bibliotekos – apie 200 tomų, parašytų Thomo Manno ar apie jį. Tarp šio knygų rinkinio ir antrinės literatūros egzemplioriai, kuriais rėmėsi Thomas Mannas, rašydamas savo pasaulinės vertės kūrinius.
 
Knygų kolekcija Rašytojo Thomo Manno memorialiniam muziejui perduodama literatūrologo ir Thomo Manno eksperto Berndo Michaelio Kraskės (Bernd Michael Kraske) iniciatyva. Knygų pateikėjas, Berndas M. Kraskė su K. Šrioteriu susipažino 1970-aisiais Hamburgo universitete. Prof. Šrioteriui užklausus kam galėtų būti perduota dalis Thomo Manno rašytinio palikimo,  B. M. Kraskė tuojau pat pasisakė už Nidą.
 
Berndas Kraskė knygas naujajam savininkui, rašytojo Thomo Manno memorialiniam muziejui Nidoje, perduos ketvirtadienį, rugsėjo 28-ąją, 16. 30 val.  Oficiali retų knygų kolekcijos perdavimo ceremonija vyks rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje (Skruzdynės g. 17, Neringa).

 
 
Sandra Vaišvilaitė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Kaip išvengti emocinio apsinuodijimo

Reklama