NAUJIENOS

Rankų darbo dovanos vaikams – vertybė, įgaunanti vis daugiau populiarumo

Kategorija:

Miestas:
Rasti ypatingą, išskirtinę dovaną artimam žmogui, ypač vaikui, kartais būna tikras iššūkis. Nenumaldomai artėjant Kalėdoms bei, žinoma, kitoms svarbioms gyvenimo šventėms kaip „Baby shower“, vaikelio lankynos, gimtadienis, krikštynos ir t. t., imame sukti galvas – ką gi dovanoti mažyliui?

Pasaulinėse tendencijose į top`ų viršūnes vis labiau kyla rankų darbo prekės vaikams, kurios vienareikšmiškai parodo didelę meilę ir rūpestį dovanos gavėjui.

Kodėl rankų darbas – svarbu?

Lietuvoje taip pat vis daugėja kūrėjų, kurie gamina įvairius rankdarbius: žaislus, rūbelius, pledus ir kitas vaikiškas dovanų idėjas. Užrašas „Rankų darbas“ suteikia gaminiui kokybės, unikalumo simbolį bei parodo įdirbį, kuris įdėtas kuriant prekę.

Kai šiuolaikiniame pasaulyje vyrauja gamyklinės prekės, gaminamos masėms, retai susimąstome apie unikalių rankdarbių svarbą. Tačiau, iš tiesų, tai – labai nuoširdus, su meile gamintas kūrinys, kurį gavęs dovanų – apsidžiaugs kiekvienas.

Labai svarbu pabrėžti, jog rankų darbo dovanos vaikams tarnaus kur kas ilgiau nei įsigytos tiesiog prekybos centre. Nors kartais gali pasitaikyti brokų, vis dėlto dažniausiai rankų darbo gaminiai yra ilgaamžiai. Taip pat verta paminėti, jog masiškai gaminami produktai, dažnu atveju, yra gaminami iš žemesnės kokybės medžiagų.

Taip pat rankų darbo gaminiai – labai asmeniški. Juk dažnai galima paprašyti individualizuotų dovanų, kuriose atsispindi dovanos gavėjo vardas, inicialai, gimimo data, gražūs žodžiai ar palinkėjimas... Taip dovanai sukuriama dar didesnė vertė.

Merino vilnos nauda vaikams

Rankų darbo gaminiuose, ypač rūbuose, pleduose, kojinėse, dažnai sutinkama medžiaga – merino vilna. Tačiau, ar kada nors susimąstėte, kuo ši vilna kitokia ir, kodėl naudinga vaikams?

Tai – ideali medžiaga naujagimiams ir kūdikiams. Visų pirma, ši medžiaga garsėja savo ekologiškumu, kas šiomis dienomis vis garsiau skamba visuomenėje. Taip pat ši vilna neturi jokių priedų, yra natūrali.
Siūloma rinktis būtent baltos spalvos vilną, kuri būna vanilės ar pieno baltumo atspalvių. Tai reiškia, kad ši spalva yra visiškai natūrali ir nedažyta.Merino vilna padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą, todėl jis nei perkais, nei sušals. Daugybė tyrimų parodė, kad vystant naujagimį į merino vilną, smarkiai sumažėja staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) tikimybė. Pasirodo, perkaitimas yra viena iš pagrindinių SKMS priežasčių. O būtent merino vilna sumažina šią riziką, nes ši pasižymi šilumos ir drėgmės reguliavimo savybėmis.

Dar vienas svarbus kriterijus – vaikai geriau miega apkloti merino vilnos pledu. Kadangi temperatūra reguliuojama, mažyliai nesusiduria nei su šalčiu, nei su karščiu, todėl gali ramiai miegoti, nesiblaškyti.

Kiekviena mama žino, kokia be galo jautri yra naujagimių oda. Raudonumas, niežėjimas ir bėrimai gali būti dažni palydovai. Visi šie dirginimai neretai atsiranda dėl ilgalaikio prakaitavimo ir susikaupusios drėgmės. Norint šių problemų išvengti, siūloma rinktis natūralius ir natūraliai kvėpuojančius rūbelius. Tokie yra drabužėliai iš merino vilnos.
Taigi, akivaizdu, kad renkant rankų darbo dovaną, merino vilnos gaminiai – sprendimas numeris vienas!

Medžiaginiai žaislai: linas ir medvilnė

Rankų darbo žaislai – puiki dovana jau kiek ūgtelėjusiam vaikui. Internete apstu rankų darbo žaislų pasiūlymų: tiek medinių drožinių, tiek medžiaginių lėlyčių ar dar kitokių, unikalių variantų.
Medžiaginiams žaislams kūrėjai dažniausiai renkasi lino ir medvilnės medžiagas. Linas turi labai svarbių antibakterinių savybių, yra laidus orui, tinka alergiškiems vaikams. Taip pat linas atsparus trinčiai, todėl sunkiau sudyla, yra ilgaamžiškesnis.

Na, o medvilnė puikiai sugeria drėgmę, nesielektrina. Tai – tvirta, atspari skalbimui medžiaga. Taigi tai, labai higieniška medžiaga, kuri ypač tinka vaikams.
 
Aistė Bielinė

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė. Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija –...

Pasaulis užsimerkus

Pasaulis užsimerkus

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir...

Pasaka apie NE

Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti,...


Reklama