NAUJIENOS

Rajono vadovai skatina dalyvavimą programose

Kategorija:

Pamokos, skatinančios jauną žmogų augti ir tobulėti, praplečiančios jo akiratį, yra mokyklų aktyvus dalyvavimas įvairių fondų finansuojamose programose. Šią savaitę „Comenius“ programa į Kėdainių „Ryto“ pagrindinę mokyklą sutraukė gausų būrį svečių iš Lenkijos, Rumunijos, Suomijos, Graikijos, Ispanijos, Turkijos ir Čekijos.

Antradienį mokyklos svečius priėmė rajono vadovai meras Rimantas Diliūnas, vicemerė Nijolė Naujokienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Lukoševičius.

Susitikime daugiausia buvo šnekama apie švietimo ir kultūros reikalus, taip pat trumpai pakalbėta apie visos savivaldybės administracijos veiklą, apie rajono ir šalies gyvenimą. 

„Apie priėmimą savivaldybėje svečiai išsakė pačius gražiausius žodžius . Džiaugiasi nuoširdžiu pokalbiu, buvo nustebinti tokiu dideliu dėmesiu, gavo atsakymus į rūpimus klausimus“, − sakė  S. Vievesienė, projekto „Mokymosi visą gyvenimą „Comenius“ daugiašalės mokyklų partnerystės“ programos EUROPEAN SUPERHEROES koordinatorė. 

Projekte dalyvauja aštuonios mokyklos iš įvairių šalių: Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Suomijos, Graikijos, Ispanijos, Turkijos ir Čekijos. 

Projektas „Europos superherojai“ skirtas tarptautiniams ryšiams ir bendradarbiavimui tarp Europos šalių stiprinti. Tai skatina moksleivius domėtis kitomis kultūromis, tradicijomis, religijomis, bendrauti su bendraamžiais iš užsienio. Lankymasis mokykloje, dalyvavimas pamokose, diskusijos su pedagogais, mokinių meninės programos stebėjimas ir dalyvavimas joje leidžia mokytojams susipažinti su švietimo sistemomis, pažinti šalies kultūrą bei tradicijas. 

Mokytojai užmezga ilgalaikius ryšius su vaikus ugdančiais pedagogais, susipažįsta su jų taikomomis mokymo programomis bei priemonėmis, lygina ir vertina mokymo ir mokymosi sąlygas skirtingose valstybėse: Suomijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Turkijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. 

Jau įvyko susitikimai Graikijoje, Rumunijoje, Turkijoje, Lenkijoje. Lietuvoje vyksta penktas susitikimas. 

„Mums svarbu, kad vaikai žinotų ne tik supermenus, žmones vorus, bet savo krašto, savo šalies herojus. Taip pat stengiamės, kad vaikai sužinotų apie šalių partnerių herojus“, – kalbėjo S. Vievesienė.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama