NAUJIENOS

Radviliškis: ilgesys, įstringantis geležinkelių stotyse, ir atradimų džiaugsmas

Kategorija:

Miestas:
Tikriausiai kiekvienas turime geležinkelio stotį, iš kurios kažkada patys išvažiavome ar išlydėjome brangius žmones, kurioje sutikdavome sugrįžtančius ir vėl juos išlydėdavome, o stotyje ilgam įstrigdavo ilgesys.  Ilgesiu ir sutikimo džiaugsmu alsuoja ADVENTUR 2020 parodoje pristatoma Radviliškio rajono ekspozicija, kurioje kiekvieną, kaip ilgai lauktą svečią, pasitinka radviliškiečiai.

Sugrįžtančių daugėja

„Praėjusiais metais Radviliškio rajono savivaldybė parengė turizmo studiją, kurioje apžvelgėme visa tai, ką turime, ir nusistatėme kryptis, ką mes turime daryti.  O rajone mes turime labai daug įdomių, šaliai svarbius įvykius menančių vietų ir objektų. Tai ir Lietuvos kariuomenės pergalė prieš bermontininkus. Ir Minaičiai, kur 1949 metais Lietuvos laisvės kovos sąjūdis paskelbė deklaraciją, kurioje įvardijama, kad Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio taryba yra vienintelė teisėta valdžia okupuotos Lietuvos teritorijoje.  Ir Burbiškių dvaras. Baisogala, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis. Įdomių vietovių turime daug, bet jos nėra įveiklintos. Taigi 2020 metais mūsų tikslas ir yra sisteminis visų esamų lankytinų turistinių objektų ir vietovių įveiklinimas, pritraukiant tiek Lietuvos gyventojus, tiek svečius iš užsienio“,  – planais dalijasi Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.
Kaip teigia meras, radviliškiečiai spėjo įsitikinti, kad svečių sulaukiama daugiau, kai atsiranda viešbutis. Kai Radviliškio mieste buvo atidarytas viešbutis, sugrįžtančių ir ilgesnį laiką norinčių praleisti šiame mieste skaičius smarkiai ūgtelėjo. „Beveik kasdien Radviliškyje apsistoja po penkiasdešimt turistų, keliaujančių iš Vilniaus į Rygą arba iš Rygos į Vilnių. Jie apžiūri Radviliškio miestą, viešbutyje pernakvoja, o ryte išvyksta viena ar kita kryptimi“, –  sako meras.
Išties Radviliškyje galima ne tik daug ką aplankyti, bet ir pailsėti prieš porą metų atidarytame moderniame baseine.
Patirtis pritraukiant daugiau svečių  radviliškiečius paskatino žengti dar vieną žingsnį. „Planuodami 2020 metų rajono biudžetą, numatome lėšų ir viešbučio statybai Burbiškyje. Juk vis daugiau žmonių ieško poilsio atokiau nuo miesto. Atsiradus galimybei apsinakvoti Burbiškio dvare, norinčių tikrai atsirastų, o Burbiškio dvaras taptų pastovia traukos vieta“, – svarsto Antanas Čepononis.

Nuo Tulpių šventės iki turiningų popiečių

Apsilankiusieji Radviliškio rajono ekspozicijoje gali pasigrožėti nuostabiais tulpių žiedais. Ir tai nėra atsitiktinė detalė. Būtent Burbiškyje rengiama Tulpių žydėjimo šventė ir paskatino Lietuvą, o gal ir pačius radviliškiečius pamatyti turizmo plėtros galimybes.
Istoriniuose šaltiniuose Burbiškio dvaras minimas nuo XVI amžiaus. 1819 metais dvarą įsigijo Baženskių šeima. Būtent šios šeimos besikeičiančios kartos ir suteikė dvarui vaizdą, kokį šiandien nuvykus į Burbiškį galima pamatyti. Buvo įkurtas peizažinis 28 ha parkas, įrengta įspūdinga tvenkinių, kanalų kalvų ie kalvelių sistema. Tvenkiniuose įrengta 15 salų, kurias jungia 21 tiltas ir tiltelis. Romantizmo, istorizmo ir neogotikos stiliaus dvaro pastatai ir suformuotas didelis uždaras kiemas primena romantinę pilį ar tvirtovę. Rūmuose veikia dvaro istorijos ekspozicija, karietinėje įrengta dvaro kinkomojo transporto, o svirne – žemės ūkio technikos ekspozicijos. Parką puošia skulptoriaus Kazimiero Ulianskio skulptūros Adomui Mickevičiui, Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui.
Muziejus rengia įvairias edukacines programas. Tai „Plunksnos raštas“, keramikos pradžiamokslis“, „Įvairiaspalvė medinė tulpė“, „Odinė tulpė“, „Vilnos vėlimo pamokėlė“, „Prakalbintos vėduoklės paslaptys“, „Orientavimosi žaidimas“. Rengiamos ekskursijos.
Praėjusiais metais Burbiškio dvaro lankytojams be Tulpių žydėjimo šventės buvo pasiūlyta daugiau ir įvairesnių renginių ir šis sumanymas pasiteisino, tad renginių įvairinimas, numatomas ir 2020 metais.
„Šiais metais Tulpių žydėjimo šventė vyks gegužės 7–10 dienomis. Tai jau bus 20-oji šventė“, – įsiminti šią datą ir būtinai atvykti kviečia radviliškiečiai.

Traukiniams dundant

„Be abejo, Radviliškio išskirtinumas – geležinkelis. Praėjusių metų pabaigoje pastatėme vagoną-restoraną, kuriame bus rengiamos edukacinės programos, supažindinančios su geležinkeliais ir geležinkelių istorija. Tuo tikslu įrengiama mini ekspozicija. Šiame vagone artimieji, pažįstami, bičiuliai ar darbo kolektyvai galės švęsti savo šventes, pasivaišindami valgiais, kurie būdavo patiekiami traukinių restoranuose, – šių metų naujovę pristato rajono meras Antanas Čepononis. – Taigi dabar šalia geležinkelio stoties turime garvežį, tremties vagoną ir vagoną-restoraną.“

Pasidairyk Radviliškio kraštą

Šiais metais Radviliškio stende susidomėjimo sulaukia ir stendo naujokai – Radviliškio plaukimo baseinas. Didelio smalsuolių dėmesio sulaukia jų specialiai parodai parengtas laimės ratas.
Parodos lankytojams taip pat pristatomi Kleboniškių kaimas, Šiaulės žemė, Baisogalos dvaras, su Lietuvos laisvės kovos sąjūdžiu ir Lietuvos nepriklausomybės kovomis susiję turistų traukos centrai Minaičiuose, Radviliškyje, labai populiarūs įvairios tematikos dviračių maršrutai, įvairios edukacijos, Kultūros paso programos.

Karolina Baltmiškė

Panašųs straipsniai"
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/baisogaloje-%E2%80%93-vienintele-europoje-zemes-magnetinio-lauko-matavimo-registro-sistema-
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/krasto-etnografija-saugo-kleboniskiu-kaimas
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/energetinis-labirintas-basu-koju-takas-ir-%E2%80%9Emedeines%E2%80%9C-kepsnys
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/megstantiems-keliauti-su-kemperiais-ir-miegoti-palapineje-%E2%80%93-stovyklaviete-%E2%80%9Earimaitis%E2%80%9C
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/antanas-cepononis-%E2%80%9Ebijau-zmoniu-nusivylimo-sistema%E2%80%9C
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/atvykti-i-radviliski-verta-jau-si-savaitgali
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Reklama