Radviliškio mieste ir rajone – gatvių tvarkymo darbai
  NAUJIENOS

Radviliškio mieste ir rajone – gatvių tvarkymo darbai

Kategorija:

Miestas:
2020 metais Radviliškio rajone bus atnaujinta, suremontuota, nutiesta apie 20 kilometrų naujai asfaltuotų kelių ir gatvių, iš jų Radviliškio mieste – apie 9 km.2020 m. Radviliškio rajono gatvėms ir keliams tiesti, remontuoti iš Kelių  plėtros ir priežiūros programos skirta 3,9 mln. eurų, Radviliškio rajono savivaldybė prisidėjo apie 0,5 mln. eurų. Pernai iš šios programos buvo skirta 3,1 mln. eurų, tad šiemet šių lėšų daugiau net 800 tūkstančių eurų.Tokie skaičiai džiugina, nes metų pradžioje buvo ir tokių neraminančių žinių, kad savivaldybėms bus skirta daug mažiau nei buvo suplanuota. Radviliškio rajono savivaldybei pagal pirminį planą būtų tekę apie tik 1,7 mln. eurų. Skirtumas nuo šiandieninės situacijos didžiulis, todėl darbai verda ir Radviliškio mieste, ir rajone, o Savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai skuba tinkamai panaudoti visas skirtas lėšas.„Šiais metais ypač daug dėmesio skirta Radviliškio miestui, žvyruotoms gatvėms. Neramino šių metų pradžia, kai buvo neaišku, kiek lėšų keliams ir gatvėms tvarkyti skirs valstybė, bet vėliau, kai buvo gautas didesnis nei tikėtasi finansavimas, suskubta, ir, tikimės, kad rudenį gyventojai jau džiaugsis nauja gyvenimo kokybe“ , – sakė Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė. Pasak jos, keliai visada yra pirmos būtinybės klausimas, o jei tokios pastangos ir lėšos bus skiriamos kasmet, nepatogių gyventojams gatvių labai greitai sumažės.Radviliškio mieste 2020 m. metais atlikta nemažai darbų. Eibariškių mikrorajono A. Povyliaus gatvėje  įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje gali parkuotis 30 automobilių. Aplink aikštelę įrengti pėsčiųjų takai, aikštelėje įrengta trinkelių danga. Projektas įgyvendintas Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

„Daugiabučiai namai statyti prieš 40–30 metų, automobilių kiekis  išaugo labai smarkiai, juk buvo skaičiuojama dviem–trims butams vienas automobilis, o dabar viename bute 2–3 automobiliai. Yra mažai  galimybių išplėsti aikšteles  daugiabučių namų kiemuose, todėl ieškome kitų, alternatyvių sprendimų. Tose vietose, kurioje yra laisvos valstybinės žemės, planuojame ir įrengiame automobilių stovėjimo aikšteles. Taip išspręstas ir eismo saugumo klausimas, automobiliai nebestovi abiejose kelio pusėse“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Pasak jo, per pastaruosius 3–4 metusiš esmės pasikeitė Radviliškio miesto gatvių, šaligatvių infrastruktūra, sutvarkyti pėsčiųjų takai. Šalia Gedimino gatvės nuo Jaunystės gatvės iki Radviliškio miesto ribos Aukštelkų link tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. „Šis takas – didesnio užmojo pradžia. Tikimės, kad 2023 metais pėsčiųjų ir dviračių takas sujungs Radviliškį ir Aukštelkus“, – apie planus pasakojo  Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.Tvarkomi ir daugiabučių namų kiemai. Dariaus ir Girėno g. 60 ir Vytauto g. 4, 6, 8 daugiabučių kiemuose sutvarkytos automobilių stovėjimo aikštelės, įrengtas asfaltbetonio dangos sluoksnis. Šiais metais planuojami sutvarkyti kiemai: Gedimino g. 38, Kudirkos g. 13, 15 aikštelė prie policijos, Vaižganto g. 58 C daugiabučio gyvenamojo namo aikštelė. Išasfaltuota Radviliškio miesto Naujosios g. atkarpa tarp Miško ir Eglių g. ir Naujosios g. 2, 4, 6 daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai. Projektas įgyvendintas Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.


 

Radviliškio rajono savivaldybės teikiama parama daugiabučių kiemų remontui šiais metais planuoja pasinaudoti 2 daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos. Tikimasi, kad atsiras ir daugiau norinčiųjų pasinaudoti savivaldybės teikiama parama. Kasmet besidominčiųjų vis daugėja. Šia parama naudojasi  aikšteles išplėsti, padidinti norinčios bendrijos.

Šiais metais Radviliškio mieste atliekant paprastojo remonto darbus  išasfaltuotos Jovaro, Ligoninės, Žemaičių, Pašvaistės, Lukšio g. kurioms skirta 105 tūkst. Eur.

Oro gynybos bataliono privažiuojamojo kelio kapitaliniam remontui planuojama skirti 513 tūkst. Eur. Planuojama sutvarkyti 339 metrų kelio atkarpą.

Radviliškio miesto Ryto alėjos, esančios SB „Vyturėlis“ teritorijoje, kapitaliniam remontui skirta 28 tūkst. Eur. rezervo lėšų.

2020 metais vietinės reikšmės viešiesiems ir vidaus keliams tiesti, taisyti (remontuoti), rekonstruoti, prižiūrėti, saugaus eismo sąlygoms užtikrinti, šiems keliams inventorizuoti, Kelių plėtros ir priežiūros programoje paskirstyta  1 829 200 Eur. Už šias lėšas tvarkomos  Lizdeikos, Turgaus V. Kudirkos., Žalgirio, Žironų ir Giraitės, Vilniaus gatvės, privažiuojamasis kelias prie V. Kudirkos g. Nr. 2A, Radviliškio mieste, Maniežo gatvė Šeduvoje, vietinės reikšmės kelio Karčemos–Sedūnai–Gražioniai ruožas nuo 0,00 iki 1,16 km Radviliškio sen. ir ruožas nuo 1,16 km iki 2,54 km Aukštelkų sen., Beržės gatvė Miežaičiuose, Žebenkos gatvė Baisogaloje.

Iš vadinamosios Žvyrkelių programos skirta lėšų Klaipėdos, Puškino gatvių Radviliškyje, Pakruojo gatvės Šeduvoje, Naujasodžio gatvės, sutampančios su vietinės reikšmės keliu Alksniupiai–Naujasodis–Sliekiai, Alksniupiuose, Daukšių gatvės, sutampančios su vietinės reikšmės keliu Šiaulaičiai-Lenartuva Šiaulaičių kaime, tvarkymui.

2020 metais iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto rajono seniūnijų kelių, gatvių, aikštelių tiesimo, remonto darbams skirta 570 tūkst. Eur. 

COVID programos lėšomis paprastajam remontui skirta 516 tūkst. eurų,  gyvenvietėse esančių kelių remontui skirta 333 tūkst. eurų.

Panaudojus dalį COVID programos lėšų Radviliškio mieste sutvarkyta Dariaus ir Girėno g. atkarpa nuo OGB (Oro gynybos bataliono) teritorijos iki Radviliškio g. Kutiškių kaime.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama