NAUJIENOS

Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje – neregėtos erdvių transformacijos

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje sukurtos modernios, kūrybiškumą skatinančios, atviros, komfortiškos, estetiškos ir funkcionalios erdvės, kuriose malonu dirbti tiek pedagogams, tiek mokiniams.

Dešimtmečio svajonė tapo realybe

„Esame labai laimingi – išsipildė dešimtmečio svajonė Lizdeikos gimnazijoje turėti moderniausią teatro ir muzikos studiją su moderniausia įgarsinimo ir apšvietimo aparatūra, visą gimnazijos bendruomenę sutalpinančią aktų salę su mobiliomis sėdimomis vietomis, patogias ir funkcionalias konferencijoms skirtas erdves, kurios kasdien tarnauja kaip klasės ar poilsio erdvės, choreografijos salę su talpiomis spintomis ir šokiams pritaikytomis grindimis. Esame laimingi iki mėnulio ir atgal“, – taip kalbėjo Ina Bajarauskaitė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorė apie pokyčius gimnazijoje.Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė, apžiūrėjusi pasikeitusias jos lankytos mokyklos erdves, neslėpė susižavėjimo. „Na, dabar Lizdeikos gimnazija yra nepakartojama tikriausiai visoje Lietuvoje naujų erdvių prasme. Labai smagu, kad dabartinis jaunimas galės naudotis gimnazijos teikiamomis galimybėmis ir atskleisti savo kūrybiškumą, išnaudoti jas laisvam skrydžiui į gyvenimą, tad tegul čia gimsta daug kūrybingų žmonių, o su jais tegul dirba įkvepiantys ir motyvuojantys žmonės“, – sakė ji.


 

Modernios ir funkcionalios erdvės – gimnazijos bendruomenės patogumui

Naujos, modernios ir funkcionalios erdvės Lizdeikos gimnazijoje sukurtos, funkcionalūs, patogūs baldai ir įvairiausia įranga, reikalinga ugdymo procesui, įsigyta įvykdžius Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotą projektą „Komfortiškų ir funkcionalių edukacinių erdvių įrengimas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje“. Sutvarkyta apie 750 kv. m gimnazijos patalpų, esančių skirtinguose gimnazijos aukštuose, įrengtos vidinės mobilios pertvaros, leidžiančios transformuoti patalpas pagal poreikį, įsigyta moderni, šiuolaikiška įranga (kompiuteriai, teatro ir muzikos studijos technika, oro kondicionierius, interaktyvios lentos) ir baldai (stalai, kėdės, poilsio baldai, teatro studijos baldai), pakeista elektros instaliacija, vidaus durys. Ten, kur būtina, atnaujinti vandentiekio ir nuotekų tinklai.„Dabar erdvių klausimas gimnazijoje išspręstas. Du kabinetai gali pavirsti konferencijų sale, atnaujinta choreografijos salę galima transformuoti į didžiulę poilsio zoną mokiniams, modernios aktų salės tribūnos gali sutalpinti daug didesnį žiūrovų būrį ne anksčiau, pačioje salėje įrengta ir puiki ventiliacijos sistema, ir specialios šviesą užtemdančios žaliuzės.Buvusi konferencijų salė pagal poreikį gali būti naudojama ir kaip dvi klasės, ir kaip poilsio kambariai, ir kaip darbo grupių pasitarimų vieta. Beje, ji vis dar tinkama ir konferencijoms. Didžiausias šio projekto pasiekimas – nebenaudojamos gimnazijos buvusios katilinės patalpos tapo modernia teatro ir muzikos studija, kurioje galima organizuoti koncertus, rodyti spektaklius, repetuoti, kurti ir džiaugtis patogiu kūrybiniu procesu. Dabar tik labai laukiame mokinių, karantino pabaigos ir rengiamės atidarymo šventei“, – kalbėjo I. Bajarauskaitė.

Svarbiausia – turėti minčių ir svajonių

Gimnazijos direktorė padėkojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijai ir tarybai, patikėjusioms, kad šis projektas yra reikalingas, ir pritarusioms jo vykdymui bei prisidėjusiomis lėšomis. „Visos mūsų fantazijos, ir dar su kaupu, yra išpildytos. Ypač dėkingi esame projekto koordinatoriui Gintarui Pilypui, kuris ir su mumis, ir su rangovais ieškojo geriausių sprendimų“, – sakė ji.Pastarasis, apibendrindamas nuveiktus darbus, sakė, kad sunkus ir ilgas darbo procesas atsipirko su kaupu: „Taip, vykdant projektą buvo visko: ir pykčių, ir kompromisų ieškojimo, bet rezultatas atperka viską. Manau, kad Lizdeikos gimnazija šiuo projektu užbaigė trijų, mano manymu, rajono projektų perliukų vėrinį, kuriame be jo dar yra du tikrai verti dėmesio projektai: atnaujintos ir modernios lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ edukacinės erdvės ir naujai įkurtos Pakiršinyje veikiančio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų dvaro amatų dirbtuvės. Tokių erdvių Lietuvoje nedaug, o gal ir iš viso nėra“, – sakė jis. Jis pasidžiaugė, kad gimnazijos bendruomenė turėjo idėjų ir niekada nebuvo bėdos galvojant, kaip galima būtų pasinaudoti mokyklų veiklos efektyvinimui skiriama parama, ką naujo padaryti. 

Moderni teatro ir muzikos erdvė – didesnės galimybės kūrybiškiems žmonėms

„Jau esu pakviesta skaityti pranešimo apie švietimo įstaigos erdves, skirtas teatro mokymui“, – džiaugėsi entuziazmu trykštanti Rasa Akočiūnienė, Lizdeikos gimnazijos teatro mokytoja, kuri prieš dešimtmetį Prancūzijoje vykusiame mokyklų teatro festivalyje drauge su gimnazijos direktore svajojo apie tuomet, kaip atrodė, neįmanomas tokias erdves savo gimnazijoje. „Tuomet Prancūzijoje, kur su gimnazijos teatro trupe dalyvavome tarptautiniame mokyklų teatrų festivalyje, pamatėme, kaip gali būti, ko mes neturime. Ir svajoti apie tai nedrįsome, bet va, prašom, buvusios katilinės patalpose šiandien džiaugiamės nauja, modernia tetaro ir muzikos studija. Daug čia dirbta ir prie dizaino, ir prie erdvių išdėstymo, ir prie aparatūros pasirinkimo“, – pasakojo ji.R. Atkočiūnienės ir gimnazistų kuriami miuziklai, gimnazijos renginiai yra įdomūs ne tik gimnazijos bendruomenei, bet ir viso Radviliškio gyventojams, jos vadovaujamos teatro studijos darbai yra gavę ne vieną respublikinį apdovanojimą, tad ji su pasididžiavimu pristatė ir teatro bei muzikos studiją, ir grimo kambarį, ir savo kabinetą, su jauduliu kalbėjo apie įsigytos įgarsinimo ir apšvietimo aparatūros galimybes. „Na, kaip čia pasakius: aparatūrą rinkomės tokią, su kokia mums patiems smagu dirbti būtų, bet dar kol kas nesame išbandę visų jos galimybių. O galimybių, patikėkite, yra labai daug: ir gyvo garso koncertus galime organizuoti, ir muziką įrašinėti, ir išvažiuojamuosius koncertus organizuoti, nes aparatūra kilnojama. Apšvietimo įranga taip pat didžiulį potencialą turi, ji skirta spektakliams, koncertams. Įsigyti ir nauji klavišiniai instrumentai, ir gitaros, ir elektroniniai būgnai. Beje, labai džiaugiuosi ir atskiru grimo kambariu, kuriame jaunieji aktoriai ir dainininkai galės ir su savimi pabūti, ir koncertams ar spektakliams pasirengti“, – sakė ji.Lizdeikos gimnazijos muzikos mokytojas Evaldas Vaikasas, buvę mokiniai Kristupas Miškinis ir Gabrielius Verdingas surengė trumpą improvizuotą koncertą naujas gimnazijos erdves apžiūrėjusiems Savivaldybės administracijos atstovams ir pademonstravo įgarsinimo ir apšvietimo aparatūros galimybes.Projekto „Komfortiškų ir funkcionalių edukacinių erdvių įrengimas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje“ vykdytoja – Radviliškio rajono savivaldybės administracija, projekto partneris – Radviliškio Lizdeikos gimnazija. Projekto vertė – 356 351,25 Eur, iš jų paramos suma 320 092,84 Eur, 36 258,41 Eur – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos lėšos, Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 09.1.3-CPVA-R-724 „Mokyklų tinklo efektyvumo didinimas“ Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama