NAUJIENOS

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė: viliuosi, nuotolinį mokymą galėsime matyti ne kaip problemą, o kaip galimybę

Kategorija:

Miestas:
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narės Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė atsiliepimas į Genovaitės Krasauskienės straipsnį „Kaip įveiksime neigiamas nuotolinio mokymosi pasekmes?“ (straipsnis paskelbtas: https://www.manokrastas.lt/straipsnis/kaip-iveiksime-neigiamas-nuotolinio-mokymosi-pasekmes-

„Turime pripažinti, kad koronaviruso pandemija apsunkino ne tik mūsų kasdieninį gyvenimą, bet ir įnešė pokyčių į mūsų švietimo sistemą. Nuotolinis mokymas turėjo didžiulės įtakos mokymo ir mokymosi procesui. Pirmojo karantino metu nuotolinis mokymas buvo didelis netikėtumas tiek vaikams, tiek mokytojams, kuomet per kelias dienas reikėjo pasirengti nuotoliniam mokymui.

Tačiau antra nuotolinio ugdymo banga rudenį jau buvo gal kiek lengvesnė. Vieniems mokiniams ir mokytojams sekasi geriau, kitiems – prasčiau. Todėl šis laikotarpis ir nuotolinio ugdymo įvedimas kartu yra iššūkis ir galimybė. Viliuosi, kad su iššūkiais susitvarkysime, o įveikus pandemiją, nuotolinį mokymą galėsime matyti ne kaip problemą, o kaip galimybę Lietuvos švietimo sistemai. Mišrus mokymas, kuomet derinamas tradicinis ugdymas su nuotoliniu, ateityje turėtų vyrauti Lietuvos švietimo sistemoje.

Šiuo metu į politinę darbotvarkę taip pat grįžta partijų susitarimo dėl švietimo iniciatyva. Susitarime dėl švietimo mūsų prioritetas yra užtikrinti kokybišką išsilavinimą visiems Lietuvos vaikams. Mokiniai švietimo sistemoje yra labai skirtingi: yra supergabūs ir tie, kurie ateina iš socialiai jautresnių šeimų ar su tam tikrais iššūkiais. Ir visiems jiems reikia pagalbos. Todėl, manau, kad švietimo pagalbos specialistai yra labai svarbus dėmuo visoje ugdymo sistemoje, mokymo sistemoje.

Šiuo metu ŠMSM svarsto ir diskutuoja su mokytojais, mokiniais bei jų tėvais dėl galimybės mokymosi procesą pratęsti visiems to pageidaujantiems mokiniams, kurie jaučia galimas mokymosi spragas.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė
 
 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama