NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Radome laiko pabūti kartu

Kategorija:

Miestas:
Italų rašytojas Bruno Ferrero rašė: „Šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Jei nepamiršit kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos“. Daugumai žmonių šeima – saugumo ir laimės vieta, kur išmokstama solidariai gyventi. Nepaisant greitų socialinių pokyčių, šeima – kiekvienos visuomenės stabilumo centras.
Nuo 1994 metų Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu gegužės 15-oji yra paskelbta Šeimos diena. Šią dieną prasmingai paminėjo Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos bendruomenė. Nuo pat penktadienio (gegužės 12 d.) ryto gimnazijos antrokėliai piešė savo šeimas, rašė rašinius apie tai, kuo kiekvieno iš jų šeima yra ypatinga. O parašyti buvo apie ką: Denis pasakojo apie šeimos kartu leidžiamą laisvalaikį, Arijana džiaugėsi, kad jos šeimos nariai jaučiasi laimingi, būdami kartu, o Rusnė pasidalino savo mintimis apie bendras šeimos keliones į Palangą ir vakarus prie televizoriaus. Tos pačios dienos vakarą gimnazijos bendruomenė rinkosi į šeimų šventę „Raskime laiko pabūti kartu“. Mokyklos erdves užpildė šilti ir betarpiški mokytojų bei mokinių tėvelių, senelių pokalbiai, muzikos ir dainų garsai, šokio ritmai, mažųjų broliukų ir sesučių – būsimų gimnazijos ugdytinių krykštavimas.
„Šeimoje žmogus įgyja visa tai, kas yra svarbiausia ir brangiausia jo gyvenime, išmoksta rūpintis savo artimaisiais, suauga  brandi ir atsakinga asmenybė“ – taip vakarą pradėjo renginio vedančioji, mokinių prezidentė Laura Baškytė. Jai antrino Meškuičių seniūnijos seniūnė ir Lauros mamytė – Jolanta Baškienė. Gimnazijos direktorė Jūratė Jankauskienė pakvietė visus šventės dalyvius pamiršti kasdienius rūpesčius ir mėgautis galimybe pabūti visiems drauge.
Kartu praleistos valandos šventės dalyviams suteikė neišdildomų įspūdžių: mokinių šeimos turėjo galimybių pasidžiaugti savo vaikų pasiekimais (šventės metu savo veiklą pristatė gimnazijoje veikiantys neformaliojo švietimo būreliai), išbandyti save sporto salėje (vyko aerobikos užsiėmimas, tinklinio, kvadrato, krepšinio varžybos), tobulinti šokio įgūdžius (organizuota etnografinių šokių bei Just Dance pamokėlė). Kiek pailsę šventės dalyviai galėjo užsiimti ramesnėmis veiklomis: tą vakarą viename iš mokyklos kabinetų buvo įrengtas „Meditacijų kambarys“, kuriame, jaukiai įsitaisius šalia stilizuoto židinio, buvo galima mėgautis paslaptinga muzika, medituoti; bandantys prisivilioti sėkmę turėjo puikią progą kartu su technologijų mokytoja pasigaminti sėkmės amuletą. Įsitraukę į pramogų ir emocijų sūkurį šventės dalyviai nesiskirstė iki pat vidurnakčio, nes oro sąlygos buvo palankios dar vienai netikėtai pramogai: sutemus ir žvaigždėms suspindus visu ryškumu visi suskubo per teleskopą stebėti dangaus skliauto.
Šventės šurmuliui nutilus kasdienis gimnazijos gyvenimas grįžo į įprastas vėžes. Tai, kad šeima yra viena svarbiausių bendražmogiškųjų vertybių, primena mokyklos koridorių sienas papuošę mokinių piešti šeimų portretai, mokyklos fojė „pražydusi“ šventės dalyvių sukurta Šeimų gėlė ir socialiniuose tinkluose pasidalintos šventės fragmentų nuotraukos, po kuriomis atsirado komentarai: „graži buvo šventė“, „gaila, kad negalėjome dalyvauti...“. Tokie nuoširdūs žodžiai šventės organizatorius skatina manyti, kad Šeimos diena turėtų tapti tradiciniu Meškuičių gimnazijos renginiu.
 
Margarita Vilkonienė,
Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama