NAUJIENOS

Queer kultūra – tai laisvės kultūra

Kategorija:

Miestas:
Kviečiame žiūrėti antrąjį iš trijų klipukų, pristatantį LNDT premjerą „Borderline Queen. Kerštas“. Šįkart ekrane – pats performanso režisierius  Maciej Gośniowski-Gąsiu.
Iš Lenkijos kilęs aktorius, šokėjas, queer grupės „Glitter Confusion“ atlikėjas ir tekstų bendraautoris yra puikiai žinomas gimtojoje šalyje, dirbęs su režisieriumi Krzysztofu Warlikowskiu spektaklyje „We are leaving“, taip pat su Marta Ziółek, Jaceku Łumiński.
Maciej Gośniowski-Gąsiu sako: „Lenkija ir Lietuva užima antrą ir trečią vietą Europos Sąjungoje pagal homofobiškumą. Tai dar vienas dalykas, suartinantis mūsų valstybes. Tačiau čia nėra kuo didžiuotis. Visame pasaulyje galime pastebėti du priešingus mąstymo būdus. Iš vienos pusės matome nacionalizmo ir noro užsidaryti savo sienų ribose apraiškas, o iš kitos - gaivališką liberalizmą.
Lietuvoje sutikau daug nuostabių, talentingų, atvirų ir išsilavinusių žmonių. Man susidarė įspūdis, kad mūsų šalyse queer kultūros situacija yra panaši. Turime žmonių su praktika ir žiniomis, turime ir pogrindžio erdvių savo pasirodymams, tačiau negalime rodyti queer kultūros platesnei publikai. Queer kultūra – tai laisvės kultūra. Tai būdas galvoti apie lytį ne vien kaip apie biologinę dėžutę, kurioje gyveni, kurią gavai apvaisinimo akimirką (tai nėra taip griežta, kaip įsivaizduojame, net nėra taip biologiška) ir išreikšti save tokį, koks tuo metu jautiesi. Queer gali būti cislytiška, belytiška, o taip pat gali žaisti su mūsų socialinių vaidmenų išraiškomis. Queer yra atvira visiems, kokios lyties, kilmės, kokio amžiaus ar tikėjimo bebūtume. Jei esi atviras kitam, queer yra atvira tau. Bet kodėl kerštas? Todėl, kad negaliu pakęsti, kai žmonės teisia kitų žmonių saviraiškos būdus. Žmonės neturėtų jaustis esantys geresni už kitus vien todėl, kad jie baltaodžiai, heteroseksualūs ar cislyčiai. Keršto esmė - išreikšti save taip, kaip to nori tu pats. Drag - tai saviraiška per kūną. Drag yra Queer kultūros dalis ir abiem joms svarbiausia – laisvė. Tikiu, kad šis šokas gali padėti praplėsti mūsų žmonių pažiūras. Jei mūsų šalys galės bendradarbiauti tokia tema, kaip queer – tai bus didžiulis žingsnis į priekį.“
Režisierius žiūrovams padovanos ryškų ir ekstravagantišką pasirodymą, kuriame bus galima iš arti susipažinti su queer kultūra, pamatyti laisve trykštančius drag pasirodymus ir daugiau sužinoti apie iššūkius, su kuriais susiduria LGBT bendruomenės nariai. Maciejus Gośniowskis-Gąsiu performansui tikslingai pasirinko ne teatro patalpas, o klubinę kultūros baro „Kablys+Kultūra“ erdvę, kurioje susirinkę žmonės galės jaustis laisvai: nevaržomai judėti „Skatepark“ salėje, nusipirkti gėrimų, šokti ir linksmintis.
Performanse „Boderline Queen. Kerštas“, kuris birželio 5 ir 6 vyks klube „Kablys+Kultūra“ žiūrovai pamatys Gytį Ivanauską, Denisą Kolomyckį, Brigidą Gruodytę ir drag atlikėjus iš Lenkijos – Twoja Stara ir Ka Katharsis.
 
 https://www.youtube.com/watch?v=JsBLHV3EsSY

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama