NAUJIENOS

Psichinės sveikatos gerinimas Šeduvos globos namuose

Kategorija:

Miestas:
Šeduvos globos namai sveikatinimosi projektuose, finansuojamuose iš Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos programų rėmimo specialiosios programos, dalyvauja ketvirtus metus. Šių metų rašyto projekto tema – „Psichinės sveikatos gerinimas“.

Globos namų bendruomenė siekia palaikyti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Senyvo amžiaus žmonės dažnai jaučia nerimą, stresą, baimę, mažėjančią savivertę ir savigarbą, negeba patys atsipalaiduoti, nusiraminti. Už projekto gautas lėšas buvo išklausytas seminaras ,,Minties lauko terapija“. Jame susipažinome su metodika, kaip įveikti baimę, nerimą, stresą kasdieniame gyvenime. Seminaro dalyviams buvo išdalytos atmintinės teorinei ir praktinei informacijai prisiminti.

Įsigytas LED projektorius su specialiais diskais papildė relaksacijos kambarį, kuris kuriamas nuo 2017 metų. Projektoriaus rodomi vaizdai padeda gyventojams atsipalaiduoti, gerina nuotaiką ir savijautą. Prietaisas yra lengvai transportuojamas, todėl jis naudojamas ir gyventojų, kurie turi ribotą galimybę judėti, kambariuose.

Labiau pažinti save, aplinką, patirti džiaugsmo pojūtį gyventojams padeda įsigyti smėlio terapijos rinkiniai. Tai kartu piešimas ir meditacija, mokymasis išsakyti savo emocinius išgyvenimus.

Gyventojai džiaugiasi galėdami naudotis naujomis priemonėmis ir taip gerinti savo psichinę ir emocinę būseną.

Kamilė Brajinskienė,
Šeduvos globos namų vyriausioji slaugytoja


21-a leciono (pamoka)

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama