NAUJIENOS

Proktologai pataria akyliau stebėti žarnyno veiklos pokyčius

Kategorija:

Miestas:
Jau ne pirmą savaitę kenčiate keistus pilvo skausmus, kurie lydimi pakitusių tuštinimosi įpročių? Proktologai Kaune bei kituose miestuose siūlo nedelsti, nes nuolatiniai ilgalaikiai skausmai rodo organizmo pokyčius. Į tai tikrai neverta numoti ranka, nes vis dėlto tik trumpalaikiai skausmai gali būti iššaukiami kažkokių mitybos įpročių pakeitimo. Tad, kuo labiau delsiama, tuo didesnė tikimybė, kad liga progresuoja.

Žarnyno tyrimas gali atskleisti jūsų organizmo būklę

Gydytojai kasdien kartoja, kad nuolatinė profilaktinės sveikatos patikra gali ženkliai sumažinti vėžinių ligų atsiradimo tikimybę. Bet, žmonės daro didelę klaidą sveikatą tikrindamiesi tik kas kelerius metus. Optimaliausiu laikotarpiu laikomi dveji metai t.y. kas du metus patartina atlikti būtiniausius tyrimus. Tarp jų, aišku, reikėtų atlikti ir kolonoskopiją. Proktologų teigimu, toks tyrimas atskleidžia visą žmogaus organizmo būklę.

Jeigu žmogus turi problemų su kepenimis, tuomet žarnyno tyrimas gali parodyti pokyčius gleivinėje. Žinoma, organų apžiūrai reikėtų pasitelkti kitus tyrimus. Kaip bebūtų, kolonoskopija atliekama siekiant detaliai apžvelgti tiesiosios ir storosios žarnos būklę. Tokiam tyrimui, bet abejo, reikalingas specialus pasiruošimas.

Atliekant žarnyno tyrimą, proktologas gali netgi įžvelgti jūsų fizinio aktyvumo lygį. Jeigu mažai judate, tai signalizuoti gali padidėję hemorojiniai mazgai. Jie įprastai padidėją sutrikus kraujotakai, o ji dažniausia lėtėja kai žmogus per menkai juda. Sėdimas darbas yra dažniausia šios ligos atsiradimo priežastis.

Žarnyno tyrimas taip pat atskleis ar yra rizika vėžio atsiradimui. Mat, pirmuosius simptomus šiuo tyrimu labai lengva pastebėti. Žarnyno gleivinė tokiais atvejais pakinta, o proktologai tai gali matyti naudojant specialią įrangą t.y. atliekant kolonoskopiją.

Proktologai informuoja kaip pasiruošti žarnyno tyrimui

Nusprendus atlikti pilną žarnyno tyrimą, pacientas yra informuojamas kaip elgtis kelios dienos prieš procedūrą. Įprastai kolonoskopiją trunka kelias dešimtis minučių. Norint atlikti šį tyrimą, žarnynas turi būti kuo labiau išvalytas. Dėl šios priežasties jums bus nurodyta nevalgyti kurį laiką ir nevartoti jokių skysčių. Iki procedūros likus parai jums teks vartoti laisvinamuosius vaistus, kuriuos išrašys proktologas. Jų dėka jūs žarnynas bus kaip reikiant išvalytas.

Procedūros metu pacientui duodami įvairūs raminamieji vaistai tam, kad jis visiškai būtų atsipalaidavęs ir nejustų jokio diskomforto.

Gydytojai nurodys, kad procedūros atlikimo dieną ateitumėte su kokiu nors lydinčiu asmeniu. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad po procedūros pacientui nevalia sėsti už automobilio vairo. Kadangi procedūros metu pacientas gauna raminamųjų, jos metu ir po jos jis jaučiasi apsnūdęs, sunku sutelkti dėmesį. Dėl šios priežastis vairuoti automobilį būtų be galo pavojinga.

Atlikus žarnyno tyrimą, pacientas jau sekančią dieną jaučiasi žvalus ir gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Kaip saugoti ir gerinti žarnyno veiklą?

Jeigu nusprendėte laikytis sveikos gyvensenos taisyklių, natūralu, kad teks kliautis visais proktologų patarimais. Dažniausiai jie nurodo, kad žarnyno veiklą gerina tinkama mityba. Tai reiškia, kad maistas turi būti subalansuotas taip, jog atitiktų elementarias mitybos piramidės taisykles. Bus patariama vartoti daugiau skaidulų turintį maistą. Dažniausiai tai yra vaisiai ir daržovės bei grūdinės kilmės maisto produktai. Jie pagerins jūsų žarnyno veiklą.

Proktologai taip pat pabrėžia, kad pakeitus mitybos įpročius, kardinaliai gali pasikeisti ir tuštinimosi įpročiai. Pavyzdžiui, jeigu iki šiol skundėtės vidurių užkietėjimu, tuomet, pakeitus mitybą tokia problema kamuoti jau nebeturėtų.
Taip pat svarbu suprasti, kad keičiant mitybą, gerėja ne tik žarnyno veikla. Gerėja bendra organizmo būklė. Tad, būtinai paisykite gydytojų rekomendacijų, nes tai kardinaliai gali pakeisti jūsų savijautą.
Proktologai Kauno mieste

Aistė Bielinė

Reklama