NAUJIENOS

Projekto „Biblioteka visiems“ tikslas – kurti naujas paslaugas elgesio sutrikimų turintiems lankytojams

Kategorija:

Miestas:
Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka nuo lapkričio mėn. dalyvauja projekte „Biblioteka visiems“, kurio tikslas – kurti naujas paslaugas Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams. Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais, tėvais, auginančiais ASS ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus, Lietuvos viešosioms bibliotekoms buvo parengtos ir įdiegtos priemonės, palengvinančios šių žmonių lankymąsi bibliotekose.
Sprendimai, palengvinantys ASS turinčių asmenų atėjimą į biblioteką, yra tik vienas iš žingsnių, bibliotekoms tampant prieinamoms visiems. Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos facebook paskyroje galite rasti daugiau informacijos apie dalyvavimą projekte.

Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijų ir Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas" finansuoja LR kultūros ministerija.
Projekto internetinis puslapis: www.bibliotekavisiems.com

Bibliotekos inf.

Reklama