Projektą „Knygos, kuriančios pasaulius“ vainikavo spektaklis vaikams
  NAUJIENOS

Projektą „Knygos, kuriančios pasaulius“ vainikavo spektaklis vaikams

Kategorija:

Miestas:
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje spalio 7 d. finišavo projektas „Knygos, kuriančios pasaulius“. Šio projekto metu vyko kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, kuriose dalyvavo rašytoja Ilona Ežerinytė, vertėja Irena Aleksaitė, dailininkė ir knygų iliustruotoja Lina Dūdaitė bei animatorė Gabija Jakutytė. Projektą jungė knyga ir jos įkvėpti kiti pasauliai – kiti meno kūriniai. Tikslas – užtikrinti aukštos kokybės profesionalųjį meną, pradedant knygos atsiradimo idėja (tekstas+vaizdas) ir baigiant knygos įkvėptomis kultūros ir meno raiškos formomis bei galimybėmis. Todėl į projektą buvo įtraukti vien profesionalūs kūrėjai.


Paskutinį kartą projekto vykdytojai pakvietė visus dalyvius į teatrą. Į Trakus atvyko Raganiukės teatras – profesionalus teatras vaikams, nuo 1997 m. įsikūręs Vilniuje. Raganiukė Niukė – linksmoji raganiukė iš garsaus vokiečių vaikų rašytojo Otfrydo Proislerio knygos vaikams „Raganiukė“. Trakuose buvo parodytas Raganiukės teatro interaktyvus spektaklis „Vaiduokliukas Baisuokliukas“ pagal O. Proislerio knygą „Vaiduokliukas“. Spektaklis iš ciklo „Geriausi pasaulio rašytojai vaikams“. Rašytojas O. Proisleris (1923–2013) parašė ne vieną populiarią knygą viso pasaulio vaikams, tarp kurių minėtinos: „Plėšikas Hocenplocas“, „Mažasis vandenis“.


Kartu su apysaka „Vaiduokliukas“ užaugo ne viena skaitytojų karta. Kaip smagu eiti į teatrą, kai tavęs laukia baltas Vaiduokliukas. Jį galima ne tik pamatyti, bet ir pasikalbėti! Mažasis Vaiduokliukas labai norėjo išvysti pasaulį dienos šviesoje, juk iki šiol niekada jos nematė. Juk taip smagu būtų vaidentis dieną, pamatyti medžius, žmones ir namų stogus saulės šviesoje. Bet sakoma, kad norėti reikia atsargiai – norai kartais ima ir išsipildo. „Argi naktinis vaiduoklis nei iš šio, nei iš to gali virsti dieniniu?“ – klausdavo jis savęs. Tai miela istorija apie mažą, romų, naktinį Vaiduokliuką, kuris niekam nedaro nieko blogo, nebent retsykiais supykdo, ir apie tai, kokie nuotykiai laukė išsipildžius jo norui – išvydus dienos šviesą. Šį spektaklį galėjo pamatyti daugybė vaikų ir šeimų, nes Trakų kultūros rūmai sutiko būti projekto partneriu ir suteikti patalpas spektaklio gastrolėms. Pasirodymą stebėjo Trakų pradinės mokyklos pradinukai ir mokytojos, mokymosi namų „Patirčių slėnis“ darželinukai, NVŠ programos „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ dalyviai, bibliotekos skaitytojai.Su profesionaliosios kultūros ir meno įvairiomis raiškos formomis susipažinę dalyviai, neabejojame, sugebės profesionalųjį meną atskirti nuo menkaverčio.Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Nuoširdžiausiai dėkojame mūsų partneriams: Trakų kultūros rūmams, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijai, Trakų pradinei mokyklai.

 

Dalia Bagdžiuvienė
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Reklama