NAUJIENOS

Pritarė priemonėms, padėsiančioms finansų rinkos dalyviams spręsti lėšų trūkumo problemas

Kategorija:

Miestas:

Siekiant išplėsti finansų rinkos dalyvių, kuriems Lietuvos bankas savo nustatyta tvarka, sąlygomis ir terminais galėtų teikti paskolas, užtikrintas įkeičiamu Lietuvos bankui tinkamu turtu, ratą, Seimas priėmė Lietuvos banko įstatymo pakeitimus.

Priimtomis pataisomis Lietuvos bankui suteikta galimybė Lietuvos banko nustatyta tvarka, sąlygomis ir terminais finansuoti ne tik kredito įstaigas, bet ir kitas finansų įstaigas bei draudimo ar perdraudimo veikla užsiimančias įmones, susiduriančias su likvidumo problemomis.

Lietuvos banko įstatyme nustatyta, kad, iškilus likvidumo problemoms, paskolas savo nustatyta tvarka, sąlygomis ir terminais Lietuvos bankas galės teikti ne tik kredito įstaigoms, bet ir mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms, vertybinių popierių, draudimo, lizingo ir kitas finansines paslaugas teikiančioms įmonėms.

„Šitas projektas yra orientuotas išsaugoti finansų institucijas, kurios pagal iki šiol galiojančio įstatymo nuostatas negalėjo pasinaudoti skolinimosi iš centrinio Lietuvos banko galimybe“, – pristatydamas projektą sakė žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Naujos teisinio reglamentavimo nuostatos sudarys teisines prielaidas Lietuvos bankui efektyviau reaguoti į rinkoje kilusias likvidumo problemas ir padėti platesniam finansų rinkos dalyvių ratui išspręsti lėšų trūkumo klausimus.

Įstatymas priimtas vieningai – už balsavus 97 balsavime dalyvavusiems Seimo nariams.

 

Saulė Eglė Trembo
pixabay.com nuotr.


Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama