NAUJIENOS

Pristatyta Lietuvos kandidatė į moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą

Kategorija:

Miestas:

Spalio 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadų atstovams pristatė Lietuvos kandidatę į Jungtinių Tautų (JT) moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) Dalią Leinartę.

„Profesorė Dalia Leinartė turi didelę patirtį lyčių lygybės ir moterų įgalinimo klausimais. Ji siekia, kad lyčių lygybė būtų užtikrinta visoms moterims be išimties, ypač toms, kurios yra labiausiai pažeidžiamos“, – pristatydamas kandidatę sakė ministras L. Linkevičius. Jis taip pat pažymėjo, kad lyčių lygybė ir moterų įgalinimas yra ilgalaikis Lietuvos prioritetas, todėl  kompetentingi, ilgalaikį įdirbį tam tikroje srityje turintys ekspertai, dirbantys JT konvencijų priežiūros mechanizmų komitetuose, yra ypač reikalingi Lietuvai.

Prof. Dalia Leinartė jau dvi kadencijas yra CEDAW narė. 2015 metais jai buvo patikėtos komiteto pirmininko pavaduotojos funkcijos, o 2017 metais ji dvejiems metams buvo išrinkta šio komiteto pirmininke. Prof. D. Leinartė yra vienintelė Lietuvos atstovė, kuriai buvo patikėta vadovauti JT konvencijų priežiūros komitetui.

Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas yra ekspertinis JT komitetas, kuris nagrinėja šalių narių teikiamas ataskaitas apie JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimą ir teikia rekomendacijas. Konvencija vienija 189 šalis. Komitetą sudaro 23 nepriklausomi aukštos kvalifikacijos ekspertai iš viso pasaulio.

Rinkimai į Jungtinių Tautų moterų diskriminacijos komitetą vyks 2020 metų birželio mėnesį Niujorke. Rinkimuose savo kandidatūras taip pat yra iškėlusios ekspertės iš Nepalo, Prancūzijos, Ganos ir Libano.
 

Reklama