NAUJIENOS

Pristatyta knyga apie Joniškio krašto žymius žmones

Kategorija:

Miestas:
Birželio 21 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje pristatyta knyga „Joniškio kraštas. Žymūs žmonės“ apie Joniškio krašto žymius žmones, jų darbus, pasiekimus, rūpesčius ir ateities viltis. Tai pirmoji knyga iš serijos „Žymūs žmonės“.
Renginį vedė Joniškio garbės pilietis, vienas šios knygos pirmųjų iniciatorių Juozas Šalkauskas, kuris renginį pradėjo posmais iš Jono Strielkūno eilėraščių ciklo „Tėviškė“. Taip pat prie gražios renginio pradžios prisidėjo ir romanų grupė „Ašalia“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė).
Renginio metu susirinkę turėjo puikią progą išgirsti ir kraštietę, Joniškio garbės pilietę, Lietuvos operos solistę, nuostabaus balso savininkę Sofiją Jonaitytę.
Pirmoji apie knygą ir ją išleidusį VšĮ „Auros projektai“ kolektyvą kalbėjo knygos redaktorė Sigita Kregždienė. Anot jos, artėjantis valstybės šimtmetis buvo puiki proga išvysti dienos šviesą tokiai knygai, kuri yra tikrai išskirtinė. Joje nėra sausų, „valdiškų“ tekstų, nes didžiąją dalį žmonių biografijų parengė patys žmonės. Čia sudėtos žmonių biografijos, jų prisiminimai, rūpesčiai ir džiaugsmai.
Knyga susideda iš trijų dalių. Pirmoji dalis – tai Joniškio savivaldos istorinė ir nūdienos apžvalgos. Pateikiami Joniškio krašto asmenų, išrinktų į Lietuvos Seimą sąrašai, LR vyriausybių nariai, Joniškio savivaldos merai bei tarybų nariai, Joniškio garbės piliečiai, Mykolo Arkangelo statulėlės ir padėkos ženklo nominantai. Pristatomos seniūnijos, mokyklos, kultūros įstaigos, ūkininkai ir verslo įmonės. Didžiausioje antrojoje dalyje yra 608 žymių Joniškio krašto žmonių biografijos. Paskutinė knygos dalis skirta rėmėjams, čia pristatoma jų veikla.
Pagrindinis knygos rėmėjas – Joniškio rajono savivaldybė. Prie knygos išleidimo iš savivaldybės biudžeto prisidėta 6000 Eur. Savivaldybės vardu knygos leidėjams už įdėtas didžiules pastangas renkant informaciją, geranoriškumą ir nuoširdų darbą padėkojo Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos
 
 

Reklama