Priminimas: sostinėje prasideda hibridinis miesto atsparumo testas – bus eismo ribojimų
  NAUJIENOS
Macikuose pagerbtos GULAG‘o lagerių aukos

Priminimas: sostinėje prasideda hibridinis miesto atsparumo testas – bus eismo ribojimų

Kategorija:

Miestas:
Šįryt Vilniaus laukia tikras „veiksmo sekmadienis“ – sostinės savivaldybė pirmoji šalyje surengs hibridinį miesto atsparumo testą „Gedimino legionas“.

Savivaldybės specialistų parengtas scenarijus bus realiai įgyvendinamas pačiame miesto centre, Geležinio Vilko gatvės tunelyje ir jo prieigose liepos 14 d. nuo 7 iki 10 val. ryto. Tai bus pirmasis tokio masto testas ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje.  Testas neįprastas, todėl jam pradėta  rengtis nuo sausio. Į pratybas įtrauktos ne tik visos miesto įmonės, bet  ir savanorių komandos – miesto gyventojai, įvairios gelbėjimo tarnybos ir net antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, taip pat kelių kitų miestų savivaldybės.

Testo metu bus labai realiai imituojami incidentai, todėl mieste numatomi laikini eismo draudimai, nukreipimai aplinkinėmis gatvėmis, keisis viešojo transporto organizavimas.

Planuojama, jog eismas bus ribojamas Geležinio Vilko gatvės dalyje tarp Pakalnės ir A. Goštauto gatvių ir prieigose. Eismo srautų ir judėjimo situacija mieste bus stebima, numatant apvažiavimus aplinkinėmis gatvėmis.

Taip pat pratybų metu planuojama laikinai koreguoti viešojo transporto trasas, o prireikus įrengti ir laikinas stoteles.

Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.
 
Kviečiame fotografus ir operatorius užfiksuoti įsimintiniausias pratybų akimirkas:    
 
7.30 - 7.35 val. į apsemtą Geležinio Vilko gatvės tunelį nuo Vingio parko pusės  įvažiuoja mokyklinis autobusas sau vaikais – vyks reali jų gelbėjimo operacija. 
7.35 - 07.45 val. priešingoje tunelio pusėje nuo Edukologijos universiteto apvirsta autocisterna, iš kurios pradeda lietis dyzelinis kuras ir maišosi su lietaus vandeniu, užsidega vilkiko kabina. 
8.10 - 8.40 val. atvyksta antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, nes paaiškėjo,  kad apsemto tunelio sugadintoje siurblinėje  yra ginkluotų asmenų, greičiausiai  vyks derybos ir šturmas.  
 
Po pratybų, kviečiame Jus 11.30 val. į bryfingą Savivaldybėje, Idėjų kambaryje 1aukšte –  aptarsime pirminius pratybų rezultatus: kaip mūsų miesto įmonės pasiruošusios kritiniais atvejais pačios spręsti stresines situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes, kaip operatyviai ir sklandžiai pavyko koordinuoti tarpusavio veiksmus, pasitelkti kitų tarnybų ir gelbėtojų pagalbą, apsikeisti duomenimis, pritaikyti visas įmanomas technologijas  problemoms spręsti
 
Spaudos konferencijoje dalyvaus Administracijos direktorius Povilas Poderskis, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas ir Aistė Kesminaitė-Jankauskienė „Gedimino legiono“ savanorė. 
 
Bryfingo trukmė ~ 30 min. 
 
Pratybų trukmė ~ 3  val.
 
 
Kviečiame žurnalistus!
 
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Reklama