NAUJIENOS

Prietaisai, padėsiantys puoselėti kiemo augmeniją

Kategorija:

Miestas:

Augalai – tikrai neatsiejama dalis nuo gražaus kiemo ar sodo. Daugelis žmonių, turėdami lauko erdvę, svajoja apie išpuoselėtą augmeniją bei gražiai sutvarkytą aplinką. Kaip bebūtų, dėl dabartinio gyvenimo ritmo tikrai ne kiekvienas žmogus gali skirti tiek laiko sodo ar kiemo priežiūrai, kiek norėtų. Negana to, tai reikalauja ir papildomų jėgų bei pastangų, tad dažnas nė nebando tuo užsiimti. Laimei, tokiems žmonėms yra sprendimas. Šiuo metu galima rasti tikrai ne vieną prietaisą, kuris palengvins augalų priežiūrą ir leis sutaupyti laiko. Tad, kaip tik šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie tai prietaisai bei kuo jie ypatingi. 

Aeratoriai

Ne paslaptis, jog itin didelę dalį bendro kiemo vaizdo sudaro ne kas kita, o veja. Deja, palaikyti gražią, tvarkingą veją ne visuomet gali būti lengva. Būtent dėl šios priežasties itin rekomenduojama įsigyti aeratorių, kuris tikrai prisidės prie tinkamo jos palaikymo ir geresnio augimo. Šis prietaisas veikia, padarydamas įpjovas ar mažas duobutes dirvožemyje, kurios pagerina trąšų, drėgmės, mikroelementų ir oro pasisavinimą. Taip yra skatinamas ir šaknų augimas, tad veja aeratoriaus pagalba bus vešli, sveika ir prižiūrėta. Toks procesas ypač reikalingas tuomet, kai dirvožemis yra ganėtinai kietas ir sunkiai pasisavina drėgmę. Aeratorius gali būti dviejų tipų – mechaninis arba su benzininiu ar elektriniu varikliu. Priklausomai nuo to, kokie yra jūsų poreikiai, reiktų rinktis ir aearatorių. Pavyzdžiui, benzininiai aeratoriai – ilgaamžiai ir pasižymi didele galia, todėl gali apdoroti nemažą žemės plotą. Visgi, jie į aplinką išmeta kenksmingas dujas bei yra gana sunkūs, todėl nėra labai patogūs naudoti. Tuo tarpu elektriniai aeratoriai veikia tyliai ir yra ekonomiški naudoti. Dėl laidu apriboto veikimo diapazono, jie labiau tinka mažesnio arba vidutinio ploto teritorijoms. Galiausiai, mechaninis įprastai yra pigesnis variantas bei neteršia aplinkos, kadangi jam nereikalingas kuras. Tačiau naudojant šį aeratorių, procesas trunka daug ilgesnį laiką bei reikalauja nemažai fizinių jėgų. Tad, nesvarbu, kurį iš šių prietaisų norėtumėte įsigyti, didelį jų pasirinkimą rasite čia - https://www.varle.lt/aeratoriai/

Laistymo sistemos

Kitas, iš tiesų itin daug pagelbėti galintis prietaisas – laistymo sistema. Tai – geriausias sprendimas, jei norite sutaupyti laiko bei tinkamai pasirūpinti savo kiemo ar sodo augalais. Laistymo sistema puikiai tinka vejai, gėlėms ar net daržui. Laistymo sistemos pagalba augalai reikiamu vandens kiekiu yra aprūpinami automatiškai, vadinasi, jums nė nereikia dėl to sukti per daug galvos. Taip pat seniau buvo populiaru manyti, jog laistymo sistemos atsiperka tik tuomet, jei kiemo ar sodo teritorija yra pakankamai didelė. Tačiau tai tikrai nėra tiesa, kadangi šios technologijos yra lengvai pritaikomos ir mažesniems plotams. Laistymo sistemų įvairovė – iš tikrųjų didelė, tad geriausiai tinkančią tikrai atras kiekvienas. 

Gyvatvorių žirklės

Bene kiekviename namų kieme galima atrasti bent vieną krūmą. Iš tiesų krūmai nėra itin didelės priežiūros reikalaujantys augalai, tačiau norint, jog jie atrodytų estetiškai bei palaikytų savo forma, juos reikia reguliariai genėti. Tam puikiai pasitarnaus gyvatvorių žirklės, kuriomis naudotis yra be galo lengva ir paprasta, o visą darbą jos leis atlikti žymiai greičiau, efektyviau. Rinkdamiesi šį prietaisą, būtinai apgalvokite, kokio storio krūmus ketinate kirpti, kokio dydžio teritorijoje yra numatomi šie darbai, kokią formą norėsite suteikti krūmams, gyvatvorėms bei ar kirpsite aukštus krūmus. Nuo viso to priklausys, kokį modelį bus geriausia pasirinkti būtent jums. Pirkite internetu, čia rasite visą reikiamą informaciją apie kiekvieną prekę bei didelį jų pasirinkimą. 

Vejos robotas

Dar vienas prietaisas, itin praversiantis vejos priežiūrai, yra vejos robotas. Visiems gerai žinoma, jog žolę pjauti reikia reguliariai, norint, jog ji atrodytų gražiai, tačiau tikrai ne visuomet turime tiek daug laiko šiam darbui padaryti. Būtent dėl to rekomenduojame atkreipti dėmesį į vejos robotą, kuris gali įvertinti žolės augimo greitį ir pats nustatyti, kada vejai reikia pjovimo. Žinoma, tai padaryti galite ir jūs patys, tiesiog nustatydami savaitės dieną, kuomet norėsite, jog būtų pjaunama žolė. Verta paminėti ir tai, jog vejos robotas visą darbą atlieka itin kruopščiai, todėl gali pasiekti net ir sunkiai prieinamas vietas. Tad, būtinai išbandykite bent vieną iš šiame straipsnyje paminėtų prietaisų – sodo augalai jums už tai tikrai padėkos!

Aistė Bielinė


Reklama