NAUJIENOS

Prieš operos „Lietuviai“ transliaciją – specialiai parengti interviu

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15-ąją, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Skaitmeninėje salėje, YouTube ir Facebook platformose skambės Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ („I Lituani“, 1874) koncertinis įrašas. 15 min. iki operos numatyta transliuoti ir kelis ją pristatančius interviu.

 

Apie A. Ponchielli operos „Lietuviai“ aktualumą, apie idėją Filharmonijos scenoje koncertiškai atlikti ir su garso režisierių Aleksandros bei Viliaus Kerų šauniąja komanda Skaitmeninėje salėje profesionaliai įrašyti „Lietuvius“ pasakos ir Vasario 16-osios proga publiką sveikins Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.
 
„Lietuvių“ sukūrimo istoriją bei pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“ parašyto libreto vingius prisimins operos koncertiniam atlikimui programėlę rengusi muzikologė Beata Baublinskienė. Apie šios klasikai priskiriamos, o Lietuvoje ne kartą mūsų valstybės prasmingų datų simboliu tapusios operos pasaulinį kontekstą svarstys muzikologė Jūratė Katinaitė.
 
Įdomiais prisiminimais apie šios A. Ponchielli operos pastatymą Čikagoje dalinsis viena iš „Lietuvių“ koncertinio atlikimo Filharmonijoje rėmėjo – LNOBT paramos fondo „Orfėjo lyra“ – vadovių Nerija Kasparienė. Būtent p. Nerijai prieš daug metų Čikagos lietuvių operoje buvo patikėta Aldoną įkūnijusios pagrindinės solistės Danutės Stankaitytės dublerės misija.

 

Apie tai, kaip sekėsi ruošti Aldonos partiją ir įsilieti į Nacionalinėje filharmonijoje vykusį dabartinės operos versijos koncertinį atlikimą pasakos JAV gyvenanti solistė, sopranas Jūratė Švedaitė-Waller.
 
Priminsime, kad J. E. Prezidento Gitano Nausėdos globojamas Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 80-mečiui skirtas operos „Lietuviai“ („I Lituani“) koncertinis atlikimas vyko ir įrašas buvo padarytas 2020 m. rugsėjo 5 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Operą atliko maestro Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) ir ryškūs, pasaulinį pripažinimą pelnę solistai: Jūratė Švedaitė-Waller (sopranas, JAV), Mickael Spadaccini (tenoras, Belgija), Arūnas Malikėnas (baritonas), Modestas Sedlevičius (baritonas) ir Tadas Girininkas (bosas), taip pat ilgametis LNSO bičiulis Kauno valstybinis choras, kuriam net 51-erius metus vadovavo šio choro įkūrėjas, šviesaus atminimo maestro prof. Petras Bingelis.


 
Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ fragmentų šventinė transliacija vyks vasario 15 d., pirmadienį, 19 val. internetu www.nationalphilharmonic.tv, Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu. Prieš operą, 18.45 val., bus transliuojami veikalą pristatantys interviu.


 
Vasario 16-ajai skirta operos „Lietuviai“ transliacija
 
2021 m. vasario 15 d., pirmadienį, Lietuvos nacionalinė filharmonija internete
18.45 val. operos „Lietuviai“ pristatymas – specialūs interviu
19 val. koncertinio „Lietuvių“ įrašo tiesioginė transliacija
(įrašas bus pasiekiamas ir vasario 1621 dienomis)
 
Amilcare’s Ponchielli opera „Lietuviai“
 
Renginio globėjas J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda
 
Įrašo transliacija internetu www.nationalphilharmonic.tv, Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu (adresas Lietuvos nacionalinė filharmonija)
 
Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 80-mečiui skirtas operos koncertinis atlikimas vyko ir įrašas padarytas 2020 m. rugsėjo 5 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje
 
Atlikėjai:
 
JŪRATĖ ŠVEDAITĖ-WALLER (sopranas, JAV) – Aldona
MICKAEL SPADACCINI (tenoras, Belgija) – Konradas, Valteris
ARŪNAS MALIKĖNAS (baritonas) – Vitoldas
MODESTAS SEDLEVIČIUS (baritonas) – Arnoldas
TADAS GIRININKAS (bosas) – Albanis
 
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas a. a. Petras Bingelis)
 
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
 
Programa:
AMILCARE PONCHIELLI – Opera „Lietuviai“ („I Lituani“, 1874, libretas Antonio Ghislanzoni pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“; koncertinis atlikimas).
Šventinėje transliacijoje skambės ryškiausi operos fragmentai.
 
Projekto partneriai:
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Nacionalinė programa
LNOBT paramos fondas „Orfėjo lyra“

LNF inf.
 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama