Prienuose – saugesnės perėjos
  NAUJIENOS

Prienuose – saugesnės perėjos

Kategorija:

Miestas:
Jau beveik mėnesį Prienų gatvėse vyksta perėjų modernizavimo darbai, kuriuos suplanavo Prienų r. savivaldybė. Per trejus ateinančius metus planuojama pertvarkyti apie 20 pėsčiųjų perėjų. Perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir pritaikytos neįgaliesiems bei neregiams, ženklinamos ilgaamžiškesnėmis polimerinėmis medžiagomis (šaltu plastiku), atspindinčiomis šviesą. Rangovas VĮ „Kauno regiono keliai“ darbus pradėjo šių metų liepos mėnesį ir užbaigs per 36 mėn.
Šiais metais perėjų remontui skirta 30 000 Eur iš Savivaldybės kelių priežiūros ir plėtros programos. Už šią sumą bus sutvarkytos 7 pėsčiųjų perėjos mieste – dvi Vytauto g. bei Kęstučio g. sankryžoje (prie parduotuvės „Maxima“), dvi Vytauto g. ir Laisvės a. sankryžoje (prie „Senukų“ prekybos centro), dvi Vytauto g. ir Laisvės a. sankryžoje (prie restorano „Beržas“) ir viena Greimų g. (prieš Greimų tiltą, Paprienėje). Pagal sutartį visų 7 perėjų remontas turi būti užbaigtas iki šių metų spalio mėn. pradžios.
Prienų r. savivaldybės mero A. Vaicekausko teigimu, tvarkomos perėjos keičia miesto veidą. O svarbiausia, anot mero, kad kokybiškesnėmis medžiagomis įrengiamos ir efektyviau apšviečiamos perėjos užtikrins pėsčiųjų saugumą gatvėje, bus patogesnės neįgaliems žmonėms pereiti ar vežimėliu pervažiuoti. Tikimasi, kad ir vairuojantiems transporto priemones judėjimas miesto gatvėmis bus paprastesnis – ir dėl geresnio perėjų apšvietimo bei ženklinimo, ir dėl to, kad dalis nereikalingų, per dažnu intervalu įrengtų perėjų bus panaikintos. Kadangi darbai dar mėnesį užtruks, Savivaldybės vadovai prašo pėsčiųjų ir vairuotojų pakantumo.
Per kitus dvejus metus planuojama dar pertvarkyti dalį svarbesnių perėjų Kauno, Pramonės, Tyliosios, Basanavičiaus gatvėse. Visų perėjų remontui yra numatyta apie 100 000 Eur.
 
Prienų r. savivaldybės informacija
 

Reklama