NAUJIENOS

Prezidento prašoma skųsti GP vaikams Konstituciniam Teismui

Kategorija:

Miestas:
2021 m. gruodžio 6 d. grupė organizacijų kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamos pasinaudoti savo ypatingu teisiniu statusu ir Konstituciniam Teismui skųsti Vyriausybės nutarimo, įteisinusio galimybių paso (GP) taikymą vaikams nuo 12 metų.

Lietuvos ratifikuota JT Vaiko teisių konvencija draudžia bet kokią diskriminaciją vaiko atžvilgiu, įskaitant ir draudimą diskriminuoti dėl sveikatos būklės. GP vaikams įtvirtina būtent tokios rūšies diskriminaciją vaikų nuo 12 m. atžvilgiu.

Be to, tiek konvencija, tiek Lietuvos įstatymai numato vaiko teisę į laisvalaikį, o įvairios GP ribojamos veiklos yra svarbios veikų fizinei ir psichinei sveikatai, socialinių įgūdžių lavinimui bei stiprinimui.

Vienas iš argumentų įteisinti GP vaikams nuo 12 m. yra tai, kad jis paskatintų vaikus vakcinuotis ir tokiu būdu labiau apsaugotų nepasiskiepijusius vyresnio amžiaus žmones nuo užsikrėtimo. Tačiau jau gerai žinoma, kad užsikrėsti bei užkrėsti gali ir paskiepyti asmenys. Juolab, kad tokia teisinė priemonė suaugusiųjų interesus iškelia aukščiau vaiko interesų, o tai prieštarauja Konvencijoje ir įstatymuose įtvirtintam vaiko interesų viršenybės principui.

GP vaikams nuo 12 m. įvedantis vyriausybės nutarimas taip pat pažeidžia asmens neliečiamumo ir lygiateisiškumo principus bei konstitucinę teisę į žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumą.

Kreipimąsi pasirašė Sveikatos teisės institutas, Lietuvos tėvų forumas, Asociacija „Petys už laisvę“, Basos mamos, Konstitucinių asmens teisių institutas, Laisvos visuomenės institutas, Rengimosi šeimai asociacija, Sąjunga „Vardan šeimos“.

KREIPIMĄSĮ RASITE
https://sti.lt/wp-content/uploads/2021/12/Organizaciju-kreipimasis-del-GP-taikymo-vaikams_www.pdf?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Prezidento+pra%C5%A1oma+sk%C5%B3sti+GP+vaikams+Konstituciniam+Teismui

Straipsnis paskelbtas:
www.sti.lt

Reklama