NAUJIENOS

Prestižiniuose lyderystės mokymuose – net penki jaunuoliai iš Lietuvos

Kategorija:

Lyderystės mokymuose, kuriuos inicijavo ir remia Švedijos Karalius Karlas Gustavas XVI, šiemet suteikta galimybė dalyvauti ir 5 jaunuoliams iš Lietuvos. Vertybėmis grįstos lyderystės mokymai – prestižiniai, inicijuoti ir vykdomi Švedijos skautų organizacijos, bendradarbiaujant su verslo įmonėmis bei nevyriausybinėmis organizacijomis. Juose siekia sudalyvauti ne vienas 20-25 m. jaunuolis iš Skandinavijos šalių. Antrus metus mokymai prieinami ir kitoms, Pabaltijo šalims, o šiemet atranką praėjo bei mokymuose dalyvauja net 5 lietuviai.

 

„Labai džiaugiuosi gavusi galimybę dalyvauti šiuose mokymuose. Kai kurie dalyviai į mokymus bandė patekti aplikuodami po du ar net tris kartus, tad man didelė garbė ir kartu atsakomybė būti tarp tokių motyvuotų jaunų žmonių iš 6 skirtingų šalių. Mokymai itin intensyvūs – iki vasario mėnesio dalyvausime dar trijose mokymų sesijose užsienyje, atlikinėsime grupines ir asmenines užduotis bei turėsime asmeninius mentorius – savo sričių profesionalus.“ – džiaugiasi mokymuose dalyvaujanti Rūta Labalaukytė iš Marijampolės.

 

Į visuomeninės organizacijos mokymus įsitraukia ir verslo įmonės, kurios ne tik remia mokymus finansiškai, tačiau ir prisideda prie mokymų mentorystės programos – paskatindamos įmonėje dirbančius profesionalus dalintis savo patirtimis su jaunimu, šitaip prisidedant prie jų ugdymo. Toks jaunuolių ir profesionalų bendravimas suartina kartas ir leidžia perduoti sukauptas patirtis bei pačiam verslui prisidėti prie jaunimo ugdymo.

 

 „Mokymų dalyviai tobulina ne vien lyderystės įgūdžius. Kompleksinė programa, skatinanti bendradarbiavimą su jaunuoliais iš kitų šalių ugdo juos kaip asmenybes, leidžia tobulėti tarptautinėje aplinkoje ir pasisemti skirtingų patirčių. Vėliau dalyviai įgytas patirtis taiko tiek savo asmeniniame, tiek profesiniame, tiek visuomeniniame gyvenime ir taip prisideda prie geresnės valstybės kūrimo.“ – tokio lygio mokymų aktualumą pabrėžia didžiausios Lietuvoje skautiškos organizacijos, Lietuvos skautijos, vadovė Ieva Žilinskienė.

 

Mokymai baigsis 2014 m. vasario mėnesį specialiu priėmimu ir baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija pas Švedijos Karalių Karlą Gustavą XVI, kuris jau daugiau nei 50 m. yra skautas.

 

 Apie Lietuvos skautiją

 

Lietuvos skautija yra didžiausia skautus vienijanti organizacija Lietuvoje. Joje veikia per 2500 skautų visose Lietuvos apskrityse. Lietuvos skautija yra nepolitinė, ne pelno siekianti, savanoriška jaunimo organizacija. Organizacijos pagrindinis siekis – ugdyti jaunus žmones, siekiant jų, kaip individų, atsakingų piliečių, ir jų, kaip vietinės, nacionalinės ir tarptautinės bendruomenės narių, pilno fizinio, intelektinio, socialinio ir dvasinio potencialo išraiškos.

 

Lietuvos skautija yra pripažinta Pasaulinės skautų judėjimo organizacijos (WOSM) narė. Pasaulyje yra daugiau nei 31 milijonas skautų ir skaučių, jaunimo ir suaugusiųjų, 160-yje šalių ir vietovių. Per visą skautijos istoriją judėjimui priklausė per 580 milijonų žmonių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.

 

Laima Dagytė

Lietuvos skautija

Komunikacijos koordinatorė


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama