NAUJIENOS

Premjerė: tikimės toliau puoselėti partnerystę bei bendradarbiavimą su Danija

Kategorija:

Miestas:

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Jos Karališkąja Prakilnybe kronprincese Mary.   

„Džiaugiamės labai artimais ir draugiškais santykiais su Danija. Šiemet minime diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį ir jų atkūrimo 30-metį. Visuomet jausime ypatingą dėkingumą Danijai už didelę pagalbą mūsų šaliai, ypač per pirmąjį Nepriklausomybės dešimtmetį. Tikimės toliau puoselėti ir stiprinti mūsų artimą politinį, ekonominį, karinį ir kitų sričių bendradarbiavimą bei partnerystę, ryšius tarp žmonių“, – sakė premjerė.

Šimonytė pabrėžė, kad Lietuva ir Danija puikiai bendradarbiauja Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuko formatu, NATO, ES, JT. Matomas didelis potencialas bendradarbiauti aukštos pridėtinės vertės gamybos, biotechnologijų (vakcinų kūrimo), gyvybės mokslų, alternatyvių kuro šaltinių, mokslo ir studijų, kultūros srityse.

Džiugu, kad Lietuvos kultūros ir meno įstaigos, ekspertai ir menininkai palaiko intensyvius tiesioginius profesinius ryšius su kolegomis Danijoje.  

„Labai vertiname ir nuoseklų karinį bendradarbiavimą su Danija nuo pat Lietuvos kariuomenės kūrimosi pradžios. Danijos suteikta parama turėjo ypatingos svarbos kariuomenės ateičiai. Dėkojame Danijai už indėlį į Baltijos šalių ir viso regiono saugumą  – Danija šiuo metu vykdo jau aštuntą oro policijos misiją. Dalyvavimas pratybose – ilgalaikė parama Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimui. Svarbu, kad Danija dalyvauja NATO priešakinių pajėgų batalione Estijoje“, – pabrėžė Vyriausybės  vadovė.

Pasak premjerės, Lietuva teikia didelę reikšmę Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui NB8 formatu.

Covid-19 iššūkiai išryškino regioninio ir apskritai daugiašalio bendradarbiavimo svarbą. Teigiamai vertinamas ir Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimas Baltijos šalims įsiliejant ir į Šiaurės šalių bendradarbiavimo formatus.

Kalbant apie COVID-19 iššūkius, akcentuota, jog pagrindinis prioritetas ir toliau yra spartus skiepijimas. Labai svarbu aktyviau dalytis vakcina, siekiant visuotinio imuniteto ir užkirsti kelią naujoms pavojingoms atmainoms.

Šiemet sukanka 30 metų, kai Lietuva yra Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių vyriausybinių organizacijų narė. Lietuva toliau rems veiksmingą daugiašališkumą – Jungtinių Tautų pagrindą. Ir toliau visais tarptautiniais formatais bus stengiamasi užtikrinti tarptautinę taiką, ginti žmogaus teises ir siekti ekonominės bei socialinės pažangos.

Susitikime premjerė pabrėžė, kad artimiausių partnerių parama ir pagalba smarkiai prisidėjo suvaldant migracijos krizę Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, labai vertinama ir Danijos parama. Bendros pastangos padėjo stabilizuoti situaciją, tačiau hibridinės atakos iššūkiai prieš ES išlieka.

LRV inf.


Reklama