NAUJIENOS

Premjeras: Akmenės regionas – svarbus šalies ekonominis epicentras

Kategorija:

Miestas:

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Akmenės rajono savivaldybėje, kur dalyvavo vienos didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių UAB „Vakarų medienos grupė“ (VMG) gamyklos atidaryme, domėjosi kitais aktualiais regiono klausimais.

VMG gamykla oficialiai atidaryta Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Naujoji gamykla Akmenėje yra ne tik didžiausias pastarojo meto investicinis projektas šalyje, bet ir viena didžiausių lietuviško kapitalo investicijų per paskutinį dešimtmetį. Bendrovė į gamyklą investavo 146 mln. eurų, joje sukurta 140 naujų darbo vietų.

Pasak premjero, ši gamykla – ilgai lauktas ir visam Šiaurės Vakarų Lietuvos regionui didelę perspektyvą kuriantis projektas. Ši investicija įrodo sėkmingą verslo, bendruomenės, Vyriausybės ir savivaldos bendradarbiavimą, o savivaldybės ilgalaikės pastangos įkurti LEZ pagaliau atnešė lauktus rezultatus. Gamyklai suteiktas regionui svarbaus projekto statusas. Vyriausybė ženkliai prisidėjo prie infrastruktūros parengimo LEZ, Naujojoje Akmenėje, Menčių kaime.

„Šio konkretaus objekto statyba parodė, kad yra sinergija tarp investuotojo, Vyriausybės ir savivaldos. Tai yra konkretus pavyzdys, kad tikrai kartu galime padaryti labai daug, o ne verkti ant peties, kalbėti apie kažkokią regionų atskirtį. Džiaugiuosi, kad tiek meras, tiek investuotojas, tiek Vyriausybės ir dvi ministerijos  padarė objektą, kuriuo galime didžiuotis“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovo teigimu, šios investicijos, Akmenės regioną pavertusios svarbiu ekonominiu epicentru, Lietuvą reprezentuoja kaip kuriančią valstybę. Tikimasi, kad tai paskatins jaunas šeimas sugrįžti ir į Akmenę, ir į visą Šiaulių regioną. Taip pat tai bus didelis postūmis vietos įmonėms dirbti kartu su šiuo investuotoju. Premjeras, be kita ko, pasidžiaugė augančiomis gamybinėmis tvariomis ir ilgalaikėmis investicijomis ir Kauno bei Panevėžio LEZ. Tai liudija, kad pasitikima mūsų valstybe, kurioje dirba kvalifikuoti žmonės.

Per susitikimą su Akmenės rajono savivaldybės vadovais premjeras aptarė probleminius klausimus. Didžiausią nerimą, kaip ir kitiems šalies regionams, šiuo metu kelia tai, kad, nors per pandemiją buvo skirta nemažai lėšų ekonomiką skatinantiems infrastruktūros projektams, ne visiems projektams pavyksta rasti rangovus.

Vyriausybės vadovas taip pat lankėsi vienintelėje Lietuvos cemento gamykloje AB „Akmenės cementas“. Gamykla per metus pagamina virš milijono tonų šios rišamosios statybinės medžiagos, įmonėje sukurta beveik 500 darbo vietų.

LRV inf.


Reklama