NAUJIENOS

Prano Domšaičio galerijoje atsiveria garsių Vokietijoje gyvenančių menininkų Ingrydos Suokaitės ir Rolando Helmerio paroda

Kategorija:

Miestas:
Nuo 2021 m. rugpjūčio 5 d. Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdoje pradeda veikti garsių šiuolaikinių Vokietijoje gyvenančių dailininkų Ingrydos Suokaitės ir Rolando Helmerio  kūrybos paroda „Spalvų ir formų reljefai“, surengta kaip menininkų šeimų parodų ciklo „Kūrybiniai tandemai“ dalis.

Lietuvių kilmės dailininkė Ingryda Suokaitė parodoje eksponuoja tapybos drobes bei koliažus. Prieš penkerius metus Vilniaus paveikslų galerijoje surengusi savo tapybos ir grafikos parodą „Spalvų ribos“, dailininkė Lietuvos žiūrovų jau atpažįstama iš itin išgrynintos, skambių spalvinių dermių, aiškios formos darbų. Ji kuria naudodama spalvas, tarsi įkūnydama savo mokytojo Georgo Meistermanno mintį – „Žmogaus gyvenimas apgaubtas spalvų“, ir šią tapybinės kalbos sampratą formuoja drąsiai ir atvirai, nepalikdama vietos spalvų niuansams. Kūriniai iš ciklo „Besiveržiančios formos“, kur svarbiausias vaidmuo tenka dinamiškiems, optiškai veržlių formų spalviniams pavidalams, įrėminti arba akcentuoti kontūrais – virvėmis (pasak pačios I. Suokaitės – „šniūrais“). Kita darbų grupė – „Erdvė ir tuštuma“ – išsiskiria minimalistinėmis baltų tonų kompozicijomis su dominuojančia tuščia erdve ir geometrinių struktūrų ir spalvų koliažiniais akcentais.

R. Helmeris atstovauja plačiai Vokietijoje paplitusiai konkrečiosios dailės krypčiai, kurdamas remiasi tiksliai apskaičiuotu spalvų, linijų bei formų, plokštumų konstravimu. Menininkas teigia naudojantis „grynai forminius elementus, tokius kaip spalvos ir formos, plokštumoje ir erdvėje atliekančius ne abstrahuojančių ženklų, vaizdingai perteikiančių gamtos pojūtį, funkciją, bet virstančius konkrečiomis priemonėmis, padedančiomis transponuoti konstruktyviąją paveikslų idėją“. R. Helmerio kūryba inspiruota Bauhauzo mokyklos, dailininkų abstrakcionistų, optinio meno kūrėjų, siurrealizmo ir abstraktaus ekspresionizmo atstovų darbų. R. Helmeris savo ieškojimus plastinės raiškos srityje plėtojo cikliškai tapybos, grafikos, reljefinių paviršių formų, stiklo, tekstilės meno, koliažų ir piešinių technikomis. Jis tapo serijinius darbus, o pastaruoju metu yra itin susitelkęs ties erdvinėmis tapybinėmis kompozicijomis. Parodoje eksponuojami 1963–2015 m. sukurti R. Helmerio kūriniai: grafikos (šilkografija), tapybos technika (vaško kreidelės) sukurtos kompozicijos bei erdvinis tapybinis darbas. 

R. Helmeris ir I. Suokaitė yra surengę parodas Argentinoje, Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Italijoje, JAV, Prancūzijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, Šveicarijoje, ir kt., jų kūrinių yra garsiuose pasaulio muziejuose ir galerijose, taip pat privačiose kolekcijose.

Paroda veiks iki 2021 m. spalio 24 d.
 
Parodos kuratorė Nijolė Nevčesauskienė
Dizainerė Loreta Uzdraitė
 
Galerijos darbo laikas:
II–VI 12.00–18.00, VII 12.00–17.00
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.
 
Iliustracijos:
Ingryda Suokaitė. Mėlyna. 2018 m.
Roland Helmer. Tarp juodos – nuo geltonos iki violetinės. 2000 m.
Parodos anonsas:
https://www.youtube.com/watch?v=QWGiUI0aqps
 
 
LNDM Komunikacijos ir rinkodaros skyrius
 

Reklama