NAUJIENOS
„Fausto“ premjerai – virtualūs plojimai

Praėjusią parą patvirtini 32 nauji koronaviruso infekcijos atvejai ir dar viena mirtis

Kategorija:

Miestas:

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) atvejai. 17 iš jų registruota Kauno, 11 Vilniaus, 3 Klaipėdos apskrityse. Dar vienas atvejis patvirtintas Tauragės apskrities gyventojui. Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 25 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Per praėjusią parą įvežtinių atvejų neregistruota. 

15 naujų atvejų siejami su židiniais. 6 atvejai, nustatyti vakarykštę parą, siejami su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone „Wash and Blow“. Visi asmenys jautė koronavirusui būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 8 COVID-19 ligos atvejai. Vertinama, kad liga šiame grožio salone išplito nuo darbuotojo, kontaktavusio su užsikrėtusiuoju, kurio susirgimo aplinkybės siejamos su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje.

3 per vakar nustatyti atvejai (Kauno apskritis) yra siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). Visi asmenys yra lankytojai, dalyvavę rugpjūčio 6 d. organizuotame renginyje, visi jie jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 49 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar parą. 

Dar 4 vakar Kaune registruoti atvejai yra susiję su židiniu Akademinėje kredito unijoje. 2 asmenys yra darbuotojai, kiti du – turėję sąlytį. Visi šie atvejai – simptominiai. Kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane. 

Taip pat 2 nauji COVID-19 ligos atvejai Vilniuje siejami su choru ,,Draugiški projektai“. Abu asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.   

Be to, nustatyta, kad 10 žmonių – 1 – Klaipėdoje, 3 – Kauno ir 6 Vilniaus apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. 

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 7 asmenys: 3 Vilniaus, 2 Klaipėdos ir po 1 Kauno ir Tauragės apskrityse. 6 asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, vienam jie nebuvo pasireiškę. Šiam žmogui koronavirusas nustatytas tyrimą atlikus prieš planines paslaugas gydymo įstaigoje.  

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 82-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė asmenų, vyresnių nei 100 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 13 d. Vertinama, kad žmogus užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju artimuoju.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2528 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 686 asmenų, 1747 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

SAM Spaudos tarnybos ir NVSC inf.


Reklama