NAUJIENOS

Pradėtos kompromiso paieškos dėl susietosios paramos

Kategorija:

Miestas:

Lietuva, kaip ir daugelis Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, šiemet gavo perspėjamuosius laiškus iš Europos Komisijos (EK) dėl galimo reglamento pažeidimo dėl savanoriškos susietosios paramos skyrimo sektoriams, kuriuose remiamų objektų skaičius auga.  EK pastebėjo, kad Lietuvoje daugėja mėsinių gyvulių bei plečiasi baltyminių augalų plotai, todėl pareikalavo, kad ES savanoriškoji susietoji parama už juos nebebūtų skiriama ar būtų sumažinta.

Pagal ES teisę ši parama turėtų būti skiriama tik tiems sektoriams, kurie patiria sunkumus ir tik tiek, kiek to reikia esamam jų gamybos lygiui palaikyti.

Lietuvos žemės ūkio ministerija nedelsdama ėmėsi visų įmanomų žingsnių, kad būtų rasti Lietuvos žemdirbius tenkinantys sprendimai. Šis svarbus klausimas buvo aptariamas tiek dvišalio ministerijos ekspertų susitikimo su EK atstovais metu, tiek ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko susitikime su pačiu Europos žemės ūkio komisaru Phil Hogan.

Pastangos apginti Lietuvos ūkininkus jau duoda vaisių – birželio 6 d. Briuselyje vykusiame Specialiojo žemės ūkio komiteto posėdyje EK pateikė ES valstybėms narėms kol kas dar neoficialų dokumentą, įrodantį, kad EK yra linkusi ieškoti kompromiso šiuo klausimu.

Numatoma, kad tolesnis savanoriškosios susietosios paramos skyrimo svarstymas ES institucijose vyks kitą pusmetį, kai pirmininkavimą ES Tarybai perims Estija.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama