Pradėjo veikti naujos elektromobilių įkrovimo stotelės
  NAUJIENOS

Pradėjo veikti naujos elektromobilių įkrovimo stotelės

Kategorija:

Miestas:
Daugelyje Vakarų Europos šalių svarbią vietą kasdieniame žmogaus gyvenime vis labiau užima elektromobiliai. Rugsėjo pirmosiomis dienomis kėdainiečiai ir miesto svečiai savo elektromobilius nemokamai galės įkrauti dviejose naujose stotelėse. Taip einame modernumo link, pakeisdami benzinu, dyzeliniu kuru ar dujomis varomas transporto priemones į draugiškesnes aplinkai. Elektromobiliai prisideda prie taršos mažinimo. Tokių elektra varomų transporto priemonių eksploatavimas yra pigesnis.
Pasirinktos strategiškai tinkamiausios vietos
Rugsėjo pirmosiomis dienomis pradėjo veikti dvi skirtingo įkrovimo stotelės. Elektromobilių savininkai prie prekybos centro „Maxima“ gali pasinaudoti didelės galios stotele (J. Basanavičiaus g. 51). Joje elektra varomą transporto priemonę visiškai galima įkrauti per pusvalandį ar iki vienos valandos. Tai strategiškai puiki vieta skubantiems žmonėms, nes stotelė – pačiame miesto centre. Kita stotelė įrengta prie Kėdainių miesto bibliotekos pastato, esančio Didžiosios Rinkos aikštėje (Didžiosios Rinkos a. 5). Čia norintys ras įprastos galios stotelę, kur elektromobilį galima įkrauti apytiksliai per tris valandas.
2017 metų balandžio 28 dieną Kėdainių rajono savivaldybė LR susisiekimo ministerijai pateikė projektinį pasiūlymą dėl dviejų elektromobilių įkrovimo aikštelių įrengimo Kėdainiuose.
Dviejų elektromobilių įkrovimo aikštelių įrengimas kainavo 41,7 tūkst. eurų, iš kurių 27,5 tūkst. eurų sulaukta 2018-ųjų metų pabaigoje iš Europos Sąjungos fondų. 14,1 tūkst. eurų sudaro Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Elektromobilių įkrovimo stotelių įrenginiai pirkti iš Kaune įsikūrusios UAB „Elinta“, o darbus atliko UAB „Eglė-1“.
Anksčiau visi norintys savo elektromobilius galėjo įkrauti aikštelėje, esančioje AB „Lifosa“ teritorijoje. Dabar tai galės padaryti ir naujose aikštelėse.
Jaučiamas stotelių poreikis
Naujausiais „Regitros“ duomenimis, iki šių metų rugpjūčio 1 dienos šalyje yra įregistruoti 1152 elektromobiliai. O Kėdainių rajono savivaldybėje – 5. Nuo 2015 metų pabaigos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje yra eksploatuojamas vienas elektromobilis.
Pagal „Kompleksinę elektromobilių transporto plėtros galimybių studiją“ prognozuojama, kad iki 2020 metų bus pradėta masinė elektromobilių gamyba, o 2025 metais į rinką jau bus pateikta daugiau nei 80 elektromobilių modelių iš įvairių gamintojų.
Iki šių metų liepos 1 dienos, „Regitros“ duomenimis, populiariausi buvo patys įvairiausi elektromobiliai pagal gamintoją. Beveik 50 procentų sudarė „Nissan“ markės elektra varomos transporto priemonės, 14 procentų – „Tesla“, po 9 procentus – „VW“ ir „BMW“ elektromobiliai, o 19 procentų – kitų gamintojų.
Ateityje – dar trys vietos
Kėdainiuose yra poreikis įrengti ateityje dar tris elektromobilių įkrovimo aikšteles, kurios kainuotų apie 75 tūkst. eurų. Jų vietos yra parinktos atsižvelgiant į elektromobilių prieigų planą Kėdainių mieste. Planas patvirtintas Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2017 metų kovo 31 dienos sprendimu Nr. TS-80 „Dėl elektromobilių prieigų plano Kėdainių mieste patvirtinimo“.
Elektromobilių savininkai ateityje galėtų elektra varomas transporto priemones įkrauti dar trijose papildomose vietose – automobilių stovėjimo aikštelėje prie Kėdainių autobusų stoties, J. Basanavičiaus g. 93; Senosios Rinkos a. 5, kur yra automobilių stovėjimo aikštelė; ir automobilių stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro, įsikūrusio S. Dariaus ir S. Girėno g. 50A.
Aktualią informaciją  apie šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje veikiančias viešas ir privačias elektromobilių įkrovimo prieigas galima rasti interneto svetainėje http://chargemap.com.

 
Astijus Krauleidis,
Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjas

Reklama