Pradedamas įgyvendinti projektas „Globalus Joniškis“
  NAUJIENOS

Pradedamas įgyvendinti projektas „Globalus Joniškis“

Kategorija:

Miestas:
Joniškio rajono savivaldybė jungiasi prie LR užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos projekto „Globalūs regionai“ projekto ir ieško globalių joniškiečių, norėdama ne tik išgirsti jų nuomonę ir poreikius, bet ir užmegzti abipusį ryšį. Projektas „Globalūs regionai“ skirtas integruoti išvykusius lietuvius į savo gimtojo miesto ar rajono gyvenimą. Jo dėka visi užsienyje gyvenantys kraštiečiai gali bendradarbiauti su savo gimtojo rajono savivaldybe. Žmonės gauna naudingos informacijos apie savo regioną ir apie galimybes sugrįžti į jį dirbti bei gyventi. Savivaldybės su išeiviais turi galimybę konsultuotis įvairiais aktualiais klausimais, pasitelkti juos viešinant investicinį ir turizmo potencialą.
„Šis projektas reikalingas mūsų Joniškiui. Tai bendravimo įrankis išvykusiems gyventi iš mūsų rajono. Labai svarbu nuolat palaikyti ir stiprinti ryšį su emigrantais, juos informuoti apie naujas iniciatyvas, atliktus darbus, skatinti kurti ir įgyvendinti idėjas!“, –  vakar savivaldybėje vykusio projekto ,,Globalus Joniškis“ įgyvendinimo komandos pasitarimo metu kalbėjo  Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.
Projekto įgyvendinimo metu savivaldybės administracijos specialistai sukurs naują interaktyvią komunikacinę erdvę  – interneto svetainę „Globalus Joniškis. Sukurtoje interneto svetainėje išvykusiajam atsiras galimybė vienoje vietoje keistis bei gauti aktualią informaciją.  Joje bus skirtos 4 pagrindinės interneto svetainės temos: „Gyventi“, „Dirbti“, „Investuoti“, „Atostogauti“. Jose pristatomas  kraštas, pateikiama aktuali informacija siekiant iškomunikuoti pagrindines žinutes apie Joniškio kraštą. Antra interneto svetainės dalis bus orientuota į aktyvų globalaus joniškiečio įsitraukimą. Temoje „Aš globalus joniškietis“ bus 5 nuorodos: „Junkis“, „Ambasadoriai“, „Kurk Joniškiui“ ir „Renginiai“, kurios padės rasti iš regiono išvykusių gyventojų sąlyčio taškus ir bendradarbiavimo būdus.
Projekto metu  savivaldybėje bus įgyvendinama ambasadorystės idėja. Tikimasi, kad su laiku bus suburta kraštiečių žmonių bendruomenė, kurie sutiks būti savo gimtojo krašto ambasadoriais ir aktyviau įsitrauks į savo krašto gyvenimą. Ambasadorių tinklas prisidėtų prie Joniškio rajono vardo garsinimo tarptautiniu mastu, padidintų galimybes susigrąžinti žmones gyventi ir dirbti į Joniškio rajono savivaldybę, padėtų pritraukti užsienio investicijas. Susitikimo metu aptartas Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatų projektas, kurį planuojama patvirtinti artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje.
Projekto ,,Globalus Joniškis“ įgyvendinimo komandos nariai pasitarimo metu vieningai  nutarė jungtis prie minimo projekto ir pritarė administracijos direktorės Valės Kulvinskienės  išsakytai nuomonei, kad  savivaldybės dalyvavimas projekte yra labai svarbus žingsnis siekiant atnaujinti ryšius su išvykusiais joniškiečiais.

 
Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
 

Reklama