Povilas Isoda: man pavyko įrodyti žmonėms, kad turiu pakankamai patirties ir suprantu šį darbą
  NAUJIENOS

Povilas Isoda: man pavyko įrodyti žmonėms, kad turiu pakankamai patirties ir suprantu šį darbą

Kategorija:

Miestas:
Marijampolės savivaldybės meru išrinktas socialdemokratas Povilas Isoda. Sausio 15 d. jam sukako 31. Marijampolės savivaldybės taryboje dirba nuo 2011 metų, o nuo 2015 metų – mero pavaduotojas. Nors pirmasis naujos tarybos posėdis numatytas balandžio 23 d., balandžio 5 d. su facebook  draugais Povilas Isoda pasidalijo šia žinia.
„Marijampolėje sudaryta valdančioji dauguma!
Džiaugiuosi sėkmingai užbaigtomis derybomis. Visi kartu sutarėme, kad pagrindinės naujosios koalicijos kryptys – darbų tęstinumas ir auganti, stiprėjanti Marijampolės savivaldybė, kurioje bus gera dirbti ir gyventi visiems. Sudarome plačią koaliciją, kad vyktų tikras darbas, o ne politinės peštynės.
Sutarėme įgyvendinti visų partnerių 2019–2022 metų savivaldybių tarybų rinkiminėse programose numatytas vienodas nuostatas, o visais kitais klausimais tarsimės remdamiesi geranoriškumo, skaidrumo ir teisingumo principais
Taip pat sutarėme, kad vicemerais bus siūloma Irena Lunskienė ir Paulius Marozas, administracijos direktoriumi Karolis Podolskis, direktoriaus pavaduotojais Valdas Tumelis ir Artūras Visockis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, tarybos sekretore Erika Naikelienė.
Tarybos sudaromų komitetų pirmininkų ir jų pavaduotojų pareigas siūlysime užimti taip:
- Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komitetas pirmininkas Karolis Dvylys, pavaduotoja Vaida Giraitytė.
- Finansų ir ekonomikos komitetas pirmininkas Romualdas Makauskas, pavaduotojas Kęstas Spūdys.
- Plėtros, ūkio ir verslo vystymo komitetas pirmininkas Paulius Marozas, pavaduotojas Algirdas Brazys. 
- Socialinės ir sveikatos apsaugos komitetas pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, pavaduotojas Tadas Račius.
- Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas pirmininkas Alvydas Zdanys, pavaduotojas Darius Kemeraitis.
Laukia daug sunkaus ir įtempto darbo, bet jei partneriai gerai sutars, tai viską galėsime įgyvendinti sklandžiau ir greičiau.“
 
 
Gerbiamas Povilai, paskelbėte, kad jau suformuota koalicija, kokios politinės jėgos ją sudaro?
Daugumą sudarys 21 tarybos narys, iš kurių 13 socialdemokratų, 7 žaliųjų ir valstiečių atstovai ir viena Darbo partijos išrinkta tarybos narė.
 
Darbas savivaldybėje - Jums ne naujiena. tad kokius savivaldybės plėtros planus puoselėjate?
Pagrindinės naujosios koalicijos kryptys – darbų tęstinumas ir auganti, stiprėjanti Marijampolės savivaldybė, kurioje bus gera dirbti ir gyventi visiems. Jei konkrečiai – tai verslo plėtra, naujų investuotojų pritraukimas, naujos darbo vietos, tęstiniai infrastruktūros gerinimo darbai, viešųjų paslaugų kokybės stiprinimas, paslaugas teikiančių įstaigų tinklo optimizavimas.
 
Esate vienas jauniausių merų, kaip manote, kokie jaunystės privalumai vadovaujant savivaldybei, juo labiau, kad marijampoliečiai buvo pratę prie kiek vyrėlesnės jaunystės?
Manau, kad mano energija, aktyvumas, išmanymas procesų ir reikalų, tolerancija, sakyčiau net ir paprastumas, prieinamumas gali būti tie pliusai, kurie padės sėkmingam darbui. Man pavyko įrodyti žmonėms, kurie tikrai buvo pratę prie vyresnių merų, kad turiu pakankamai patirties ir suprantu šį darbą, suprantu Marijampolės reikalus, kad galėčiau vadovauti savivaldybei.
 
Jūsų manymu, kas svarbiausia sėkmingai savivaldybės veiklai: komandos profesionalumas, mero gebėjimas sutelkti komandą, santykis su savivaldybės bendruomene?
Labai svarbu išmintis ir profesionalumas, kad savivaldybėje dirbanti komanda būtų sutelkta, orientuota į rezultatus, norėtų ne deklaratyviai, bet tikrai tarnauti žmonėms ir spręsti problemas, tuo pačiu turėtų pakankamai drąsos, ryžto daryti kartais sunkiai įmanomus dalykus.
Meras yra vadovas, kuris turi palaikyti aiškią kryptį, sutelkti ir laikytis užsibrėžtų tikslų, tuo pačiu būti pagalba sunkiose situacijose, kai reikia priimti sudėtingus sprendimus.  
 
Kokių regioninės politikos pokyčių tikitės sulaukti ir kokią įtaką tam gali turėti savivaldybės?
Bijau, kad savivaldybės, kaip ir iki šiol, taip ir toliau, bus sunkiai girdimo, nes čia ne atskirų politikų, bet visų partijų, visų merų, visų kadencijų šauksmas – duokite mums daugiau savarankiškumo, mes padarysime geriau, greičiau ir rezultatas bus geresnis.
Tačiau pasiduoti neketiname ir toliau sieksime, kad sutelktas regiono savivaldybių balsas būtų girdimas, tam bus ir savivaldybių asociacijos vadovybės rinkimai, tikimės, kad ir ten pavyks sudeformuoti tvirtą savivaldybių interesus atstovauti galėsiančia vadovybės komandą.
 
Dėkojame už pokalbį ir sėkmės.
 
Kalbėjosi Živilė Akelaitytė

Reklama