NAUJIENOS

Povedybinė sutartis – verta ar neverta?

Kategorija:

Miestas:
Dar pakankamai neseniai daugumą netgi nežinojo ir per daug nesusimastydavo apie tokį susitarimą. Tačiau paskutiniu metu jis sparčiai populiarėja. Todėl natūralu, jog daugeliui porų gali iškilti toks klausimas, kuris tikrai aktualus planuojant tolimesnį gyvenimą kartu.
Tuo labiau, jog po santuokos automatiškai visas turtas bei finansai tampa bendri ir priklauso jau ne kiekvienam iš sutuoktinių, o abiem. Taigi, norint, jog būtų kažkas kitaip, vertėtų pasidomėti tokiu susitarimu ir jį rimtai apmąstyti.

Turto pasidalijimas kelia nerimą

Tiesa, kartais kai kurie žmonės į tai gali žiūrėti skeptiškai. Kadangi toks turto pasidalijimas atrodo kaip nepasitikėjimas vienas kitu. Kas yra vienas iš svarbiausių dalykų kuriant gyvenimą kartu.

Tačiau tai tik pirmas įspūdis ir nereikėtų juo pernelyg vadovautis. Kadangi labai dažnai povedybinė sutartis sudaroma siekiant apsaugoti kitą sutuoktinį nuo galimų finansinių rizikų. Tai labai aktualu tiems, kas turi savo verslą, jam plėsti pasitelkia skolintus pinigus arba užsiima investicijomis. Tokiu atveju niekada negalima iki galo būti tikriems, jog nenutiks kažkas, dėl ko viskas nepasisektų.

O išsipildžius blogiausiam scenarijui tektų susidurti su problemomis vykdant finansinius įsipareigojimus. Kurie kartu tektų ir kitam sutuoktiniui, kadangi visas šeimos turtas po santuokos yra bendras. Todėl tokiu atveju sutartis apsaugotų dalį turto, kadangi į jį kreditoriai jau negalėtų kėsintis ir jis būtų neliečiamas. Ir tai galėtų suteikti šeimai finansinio stabilumo sunkiu momentu. Ir būtent tokiais atvejais tikrai verta pagalvoti apie šį variantą. Kadangi tai viena iš situacijų, kada išankstinės nuostatos ir pirmas įspūdis nebūtų teisingas.

Kiekvieno teisė pasirinkti

Ir nors dažniausiai kažkuris vienas iš sutuoktinių būna labiau suinteresuotas, jog būtų sudaryta povedybinė sutartis, tačiau ji įsigalioja tik bendru sutarimu. Todėl tokiais atvejais neišvengiamai reikia atsižvelgti ir į antros pusės nuomonę. Tuo labiau, jog galima keisti bei savarankiškai spręsti dėl visų sąlygų ir to, kaip turėtų būtų dalijamas turtas. Kadangi gali būti atskiriama tik dalis jo, tačiau gali būti ir viskas atskirta pilnai. Toks variantas neretai pasirenkamas, kai yra kažkokių nemažų rizikų ir norima nuo jų maksimaliai apsisaugoti.

Lygiai taip pat yra ir su sutarties nutraukimu, nors tai nėra labai dažnas procesas, ypač jeigu neatsiranda nenumatytų aplinkybių. Tačiau norint panaikinti šį susitarimą taip pat reikės abiejų sutuoktinių sutikimo. Tokiu atveju procesas itin paprastas bei greitas, lygiai kaip ir sutarties pasirašymo bei jos įregistravimo.

Aišku, kažkuriam vienam nesutinkant nutraukti susitarimo savarankiškai to padaryti nebus įmanoma. Kas užtikrina, jog abi pusės būtų saugios ir vienas asmuo negalėtų atlikti savavališkų veiksmų. Todėl tokiu atveju vienintelis įmanomas variantas būtų kreiptis į teismą, kur būtų vertinamos visos aplinkybės ir priimamas sprendimas.

Aistė Bielinė

Reklama