NAUJIENOS

Popiežius Jonas Paulius II visam pasauliui parodė pripažįstantis Lietuvą

Kategorija:

Miestas:

Pasaulis šiandien mini vieno didžiausių pasaulio istorijoje autoritetų – Popiežiaus Šventojo Jono Pauliaus II, atvedusio Bažnyčią į trečiąjį krikščionybės tūkstantmetį ir prisidėjusio prie Lietuvos ir kitų Europos valstybių vertybinio atsivėrimo, totalitarinių sistemų griūties ir laisvės visame Europos žemyne įsigalėjimo, 100-ąsias gimimo metines.

Šios sukakties proga Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pažymi, kad Lietuvos žmonėms Šventasis Jonas Paulius II – pirmasis Popiežius, aplankęs Lietuvą ir visam pasauliui parodęs pripažįstantis neseniai nepriklausomybę atkūrusią valstybę, yra ypač brangus, o Šventojo Tėvo nuosekliai gvildentos ir puoselėtos vertybės aktualios ir šiandien.

„Šventojo Jono Pauliaus II dvasinis ryšys su Vilniumi, kvietimas dvasiškai ir išoriškai atkurti savo Tėvynę, savo gyvenimą, savo lietuviškąjį ir krikščioniškąjį identitetą, siekti teisingumo ir prisiminti, kad laisvė neatskiriama nuo atsakomybės, pastangos plėtoti įvairių kultūrų ir religijų atstovų dialogą visuomet stiprins mus kaip vilčiai įkvepiantis pavyzdys. Pasaulio istorijoje Šventasis Jonas Paulius II išliks kaip esmingai prisidėjęs prie totalitarinių režimų žlugimo. Popiežius labai suartino Lietuvą su kaimynine Lenkija“, – sako premjeras S. Skvernelis.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Šventojo Jono Pauliaus II metais. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu patvirtino Šventojo Jono Pauliaus II metų minėjimo planą.

LRV inf.

Nuotr. © ELTA


19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama