NAUJIENOS

Pokalbis apie kūrybą ir gamtą su Selemonu Paltanavičiumi

Kategorija:

Miestas:
Ar jums yra tekę prakalbinti knygą ar jos rašytoją? Lapkričio 9 dieną, įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“,  jo dalyviai virtualiai susitiko su Selemonu Paltanavičiumi.


Šiaulių Dainų progimnazijos 3d klasės (mokytoja J. Ivaškienė) ir 4a klasės (mokytoja D. Stonė), Šiaulių Gegužių progimnazijos 1b klasės (mokytoja A. Tupikė) ir Šiaulių Gytarių progimnazijos 1a klasės (mokytoja Dž. Kuzavinienė) mokiniai su nekantrumu laukė šio susitikimo. Vaikams iš knygučių apie gamtą žinomas rašytojas S. Paltanavičius turbūt labiausiai gamtą jaučiantis ir jos ryšį su žmogumi vaikams aiškiausiai perteikiantis rašytojas. Jo pasakojimas – lengvas ir skaidrus, o knygos faktų tikslumu nenusileidžia žinynams.Gamtininkas  prisipažino, kad nuo mažų dienų pamilo gamtą, stebėdamas paukštelius. Papasakojo apie savo veiklą, pomėgį fotografijai ir didžiausią aistrą – kūrybą. Šio kūrybingo žmogaus veiklos sričių ribos itin plačios. S. Paltanavičius – Lietuvos prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas. Vaikai stebėjosi, kiek pašnekovas visko žino: kaip ežiukas rudenį gabena lapus, kaip paukšteliai apsisaugoja per šalčius, kaip vadinasi stirnos, kurių kailio spalva ruda.


Susitikimo pabaigoje S. Paltanavičius atsakė į klausimus, kuriais jį apibėrė jaunieji skaitytojai. Mokiniai smalsavo, kiek rašytojas parašė knygų vaikams, ar buvo išgąsdintas gyvūnų, koks buvo įsimintiniausias susitikimas su gyvūnais, kas įkvėpė parašyti vieną ar kitą knygą. Viso susitikimo metu mokinukai užsirašinėjo įdomius faktus, o vėliau – juos iliustravo.


 
Atsisveikindamas S. Paltanavičius vaikams palinkėjo mylėti gamtą, knygą ir nepamiršti žiemojančių paukštelių.

Daiva Stonė
 
 
 

Reklama