Poezijos ir muzikos valanda bibliotekoje
  NAUJIENOS

Poezijos ir muzikos valanda bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Pasitinkant Šiaulių miesto gimtadienį į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrių (Aido g. 27) rugsėjo 9 d. rinkosi bibliotekos bičiuliai, poezijos kūrėjai, bardai ir visi mylintys poetinį žodį ir muziką.

2020-ųjų metų pavasarį, Poezijos Paukštė nenutūpė Šiauliuose. Pasaulinė pandemija sustabdė šalies, miesto ir regiono literatų planus. Gyvų „Poezijos pavasario“ skaitymų dėl paskelbto karantino nebuvo. Kelmės literatai, vadovaujami Viktoro Gulbino, rado išeitį: sukvietė literatus, bardus iš visos Lietuvos nusifilmuoti ir atsiųsti į biblioteką video medžiagą. Gerą kelmiškių idėją nusižiūrėjo šiaulietė lituanistė, literatė Angelė Bražaitė, kuri pasiūlė bibliotekos darbuotojoms rudeninės poezijos ir muzikos valandos metu  sukviesti Saulės miesto, apskrities, Šiaurės Lietuvos poetus. Buvo nutarta ne tik susitikti, bet ir padaryti įrašą, kad visa tai išliktų. Taip gimė poetinis projektas „Vasarvidžio medunešis“. Kvietėme pasifilmuoti ramioje aplinkoje ir atsiųsti po 2 naujausias dainas ar eiles.  Atsišaukė Šiaulių literatai tiek iš „Verdenės“, tiek iš „Menų šaltinio“. Aktyviai ragino, kvietė įsitraukti į „medunešį“ ir Žiemgalos Bite pasivadinusi poetė Birutė Kriščiūnaitė, kuri prikalbino ir du silpnaregių literatų sambūrio „Menų sodo“ jaunuolius – Luką Gabalį ir Ramūną Mendelį, taip pat visų gerai pažįstamą miesto literatą Jaunių Kulnį.  Atsišaukė bičiuliai iš Joniškio, Pakruojo, Raseinių, Kelmės, Mažeikių,  Naujosios Akmenės. Įdomu tai, kad dalyvavo net dvi sutuoktinių poros: Jonas ir Rasa Driežiai iš Šiaulių apskrities (įdainavo dvi lyrines balades) bei literatai Inta ir Mindaugas Bulaičiai iš Pakruojo „Židinio“. Ne visi gauti įrašai tiko ir papuolė į bendrą darbą.

Kūrėjų vasaros įspūdžius, išgyvenimus į vieną bendrą „korį“ sudėliojo bibliotekos IT specialistas Tomas Januškevičius. 35 minučių trukmės filme yra 15 moterų, merginų ir 11 vyrų, vaikinų. Prie „Vasarvidžio medunešio“ video prisidėjo darni komanda: ne vien Angelė Bražaitė bei Tomas Januškevičius (montažas, scenarijus), bet ta pati Laimutė Šileikienė, suruošusi saldžias dovanėles, asmenines padėkas.  Projekto kvietimą, vinjetę sukūrė dailininkė Dalia Brazlauskienė.

Susitikimo metu dalyviai skaitė eiles, atliko dainas, bendravo ir džiaugėsi bendru kūriniu. Renginio svečias Šiaulių miesto mero pavaduotojas  Egidijus Elijošius pasidžiaugė bibliotekos, mikrorajono bendruomenės  ir kūrėjų bendryste ir bičiulyste, bei linkėjo dar daug susitikimų. Muzikinį foną renginio metu kūrė Šiaulių 1 muzikos mokyklos mokytoja kankliuotoja Elena Ralienė.

Video įraše yra viena skaidrė, kurioje įrašyti miesto poetės Janinos Jovaišaitės žodžiai iš eil. „Trys paukščiai liepoje“:
Irisų geltoną ir violetinę šviesą,
Debesį danguje pakabintą,
Knygą, atverstą ant stalo,
Sudėjau į kuparą.

Dabar  kūrėjų tekstai negali niekur pradingti kaip iš kuparo arba avilio kiekvienas užpildė saldaus korio akelę – kas tik nori ir kada nori gali „paragauti“, paklausyti širdimi parašytų žodžių YouTube platformoje  https://www.youtube.com/watch?v=Nc7KIaUH2rg&feature=youtu.be.

Renginys organizuotas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą projektą „Susitikimų renginių ciklas “Susitikimai  bibliotekoje 2020“.
 
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų skyriaus informacija
Nuotraukos – bibliotekos.
 

Reklama