NAUJIENOS

Poetiniai poslinkiai Klaipėdoje

Kategorija:

Miestas:
Birželio 27 d. (pirmadienį) 17.00 val. kviečiame į renginį POETINĖS SLINKČIŲ SLINKTYS Klaipėdos  miesto  savivaldybės  Imanuelio  Kanto  viešojoje  bibliotekoje, Turgaus g. 8.

Į Klaipėdą su „Slinktimis“ atvyksta Gvidas Latakas, Juozas Žitkauskas, Linas Daugėla, Mindaugas Valiukas ir Paulius Šironas. Tai – pirmoji tokia jungtinė „Slinkčių” vasaros poetinė kelionė.


Juozas Žitkauskas – „užkietėjęs“ dzūkas, poetas, leidėjas, ilgametis „Vilniaus dzūkuliai“ ir „Slinktys“ vadovas, dzūkiškumo puoselėtojas ir skleidėjas, net eilėraščius rašantis dzūkiškai, todėl renginyje išgirsite dainingą dzūkų šnektą. Knygoje „Dubeltavos išpažintys“ publikuojami 85 dzūkiški ir lietuviški eilėraščiai. Rinkinyje eilėraščiai tarsi tarpusavyje „kalbasi“ temiškai, problemiškai, ritmiškai.


Poetas, dailininkas, juvelyras, medalininkas Gvidas Latakas – žemaitis iš Telšių, daugelį metų gyvenantis ir kuriantis Kaune. Pristatys naujausią savo eilėraščių ir piešinių knygą „Salos”. Kūryba išsiskiria subtiliu žaismingumu, netikėtomis eilėraščių pabaigomis ir vis sušmėžuojančia ironija.


Linas Daugėla – jaunosios kartos poetas. Sakoma, kad jo eilėraščiai randasi iš kasdienybės fragmentų, buvinėjimų, susiskaudėjimų, vėjo gaudymo ir akmenų kalbinimo. Besidomintiems literatūra autorius jau gali būti pažįstamas iš Poetinio Druskininkų rudens, Poezijos pavasario renginių, publikacijų kultūrinėje spaudoje. Linas – ir įdomus knygų apžvalgininkas, pasaulį neretai interpretuojantis per fotoobjektyvą.


Mindaugas Valiukas – poetas, prozininkas, dramaturgas, išleidęs ne vieną eilėraščių ir pjesių rinkinį, jo kūryba įvertinta tokiomis premijomis kaip Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premija už geriausią poetinį debiutą. Uostamiesčio gyventojams pažįstamas iš teatro spektaklių scenos. Literatūriniuose renginiuose neretai dalyvauja ir kaip bardas. Klaipėdiečiai taip pat turės galimybę išgirsti menininko atliekamas dainas.


Paulius Šironas, žinomas LRT radijo žinių žurnalistas, laidų vedėjas, poezijos skaitovas, neseniai „Slinktys“ išleido kompaktinę plokštelę „Suėjus prie žemės ribos“, kurioje skamba Pauliaus Širono įskaityti penkių poetų žemininkų tekstai: Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio ir Vytauto Mačernio. Intarpuose skambės kruopščiai paties Pauliaus atrinkta lietuvių kompozitorių minimalistinė muzika.


Renginio metu bus galima įsigyti leidyklos „Slinktys” knygų ir kompaktinių plokštelių, pabendrauti. Su penkiais žavingais vyrais kviečiame susitikti Klaipėdos I. Kanto viešojoje bibliotekoje birželio 27 d. 17.00 val.!
 

Reklama