NAUJIENOS

Po vizito Minsko rajone – naujos idėjos

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, grįžęs iš pirmojo oficialaus vizito Baltarusijoje, Minsko rajone, sakosi pasisėmęs daug teigiamų emocijų ir parsivežęs naujų idėjų. Meras Minsko rajone lankėsi pirmą kartą, nes tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su šiuo rajonu pasirašyta 2019 metų gegužės 11 dieną.
„Džiugina tai, kad seni geri santykiai nenutrūksta pakeitus darbo vietą. Taip ir su Minsko rajonu susibendravome. Kadangi buvęs Nesvyžiaus rajono, ilgamečio Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo  partnerio, meras Ivanas Krupko pradėjo vadovauti Minsko rajono savivaldybei, jis ir parodė iniciatyvą šiai naujai bendradarbiavimo sutarčiai pasirašyti. Kai meras pristatinėjo mūsų delegaciją, jis sakė: „Nenoriu nieko įžeisti, bet draugystė su Radviliškio krašto žmonėmis yra tokia, iš kokios reikia mokytis bendrystės“, – įspūdžiais dalijosi meras.
Minsko rajonas – su niekuo nepalyginamas administracinis vienetas. Jis jungia aplink Minską išsidėsčiusius kaimiškuosius rajonus ir miestus. Jame gyvena 230 tūkstančių žmonių. „Šalia Baltarusijos sostinės Minsko yra gatvės, kuriose vienoje pusėje – Minsko rajonas, kitoje – jau Minskas. Sužavėjo ypatinga tvarka, švara, ypatingas dėmesys, pagarba  kiekvienam žmogui: tiek savam, tiek svečiui. Na, o lietuvių delegacijai iš Radviliškio pagarba buvo rodoma labai didelė“, – kalbėjo A. Čepononis.
Vizito metu buvo proga susitikti su Lietuvos ambasados Baltarusijoje atstovais ir aptarti platesnes galimybes bendradarbiauti su Radviliškio miestais partneriais Baltarusijoje: Horkais, Minsko rajonu ir Nesvyžiumi. Būtent šio susitikimo metu gimė mintis Radviliškyje suorganizuoti tarptautinį jaunimo kultūros ir sporto festivalį, kurio modelis radviliškiečiams puikiai pažįstamas – jis būtų toks, kaip Europos žmonių festivalis, vykęs 2018 metų vasarą. „Į jį pakviestume visų Radviliškio rajono savivaldybės miestų tarptautinio bendradarbiavimo partnerių delegacijas, kurios pristatytų savo tautos kultūros paveldą, varžytųsi sportinėse rungtyse. Patirties turime, bazė – puiki, energijos yra, tik imk ir daryk“, – sakė A. Čepononis.
Radviliškio rajono savivaldybės delegacija dalyvavo renginiuose, skirtuose Baltarusijos Respublikos Nepriklausomybės dienai, 85-osioms Minsko rajono įkūrimo ir 75-osioms  Baltarusijos išvadavimo iš fašistų gniaužtų metinėms, dalyvavo Minsko rajono ir Alano miesto (Italija) tarptautinio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ceremonijoje.


Radviliškio rajono savivaldybės informacija
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama