NAUJIENOS

Po karantino pamokos bus modernesnės

Kategorija:

Miestas:
„Kaip teigia mokyklų vadovai, nors pirmosios nuotolinio mokymo dienos visi laukė su baime, bet ji praėjo gan sėkmingai. Ir kaip sakė vienos mokyklos vadovė, tą dieną galima vertinti devyniais balais iš dešimties. Vadovai tvirtina, kad pirmųjų dienų nuotolinis mokymas vyko sėkmingiau negu tikėtasi“, – mintimis dalijasi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė.

Sėkmingą darbą lėmė mokyklų ir kiekvieno mokytojo rengimasis. „Pastarąsias dvi savaites vyko labai daug įvairių mokymų. Nuotolinius mokytojų mokymus rengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nuotolinio mokymo paslaugų teikėjai. Tad mokytojai turėjo galimybę per pavasario mokinių atostogas intensyviai pasimokyti, kaip vesti nuotolinius mokymus, kaip naudoti vieną ar kitą nuotolinio mokymo platformą. Be to, rajono mokyklos ir anksčiau darbe nemažai naudojo informacinių technologijų. Daugelyje rajono mokyklų turi interaktyvias lentas, yra įsirengusios interaktyvias klases, Taigi nemaža dalis ir anksčiau pakankamai gerai dirbo su įvairiomis platformomis“, – rengimąsi nuotoliniam mokymui apibūdina pašnekovė.

Nepaisant mokytojų pasirengimo, nesklandumų būta. Kaip teigia skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė, pagrindinė problema – stringančios sistemos. „Tačiau kiekviena švietimo įstaiga buvo numačiusi įvairius variantus, tad atsiradus trikdžiams, pakankamai greitai susitvarkydavo, pereidami prie kitos platformos ar išmaniojo telefono. Tik kai kurios pamokos kiek ilgiau užsitęsė. Tie, kurie naudotojosi zoom platforma , tokių trikdžių kaip ir nepatyrė.  Tad jau po pirmos dienos baimės ženkliai sumažėjo,  – pasakoja pašnekovė ir pasidžiaugė, kad į mokymus aktyviai įsitraukė ir mokiniai. – Tokiose didelėse mokyklose, kaip Šeduvos gimnazijoje, pirmą mokymų dieną prie nuotolinio mokymo neprisijungė tik vienas pradinių klasių mokinukas. Ir kitose mokyklos neprisijungė tik vienas-kitas mokinys, mokyklos aiškinasi priežastis.  Mokyklos rengėsi ir galimam sistemų strigimui. Pavyzdžiui, Grinkiškio gimnazija iš vakaro per dienyną perdavė informaciją, kaip dirbs, kokias užduotis atliks. Buvo ir daugiau taip pasielgusių mokyklų. Ieškoma ir kitų būdų nuotoliniam mokymui paįvairinti ir sumažinti platformų apkrovas. Grinkiškio gimnazija kai kurias disciplinas, kaip žmogaus sauga, technologijos, dailė, muzika, mokiniams pasiūlė projektinius ir tiriamuosius dviejų savaičių darbus ir šių dalykų nebetrauks į tvarkaraštį. “

Kita problema – ne visi mokinių, net ir mokytojų seniau įsigyti kompiuteriai yra pajėgus tokiam darbui. Panašiai nutiko ir su mobiliaisiais telefonais. Mokinys jį turi, bet, pasirodo, tai senesnės laidos įrenginys ir jis netinka nuotoliniam mokymui.

„Be abejo, dirbant išryškės ir daugiau problemų, bet jas spręsti padeda tiek Radviliškio rajono savivaldybė, tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Tikimės, kad netrukus gausime daugiau kompiuterių. Šeimoms, neturinčioms kompiuterių, juos skolina švietimo įstaigos. Tik vienos nedidelės mokyklėlės 14 mokinių buvo išdalytos popierinės užduotis“, – apie pirmąsias nuotolinio mokymo dienas pasakoja Genovaitė Juodeikienė.
Pašnekovės manymu, karantino padiktuotos darbo permainos turės negrįžtamos įtakos ugdymo procesui. „Pirmiausia, kaip teigia mokyklų vadovai, keičiasi mokinių požiūris į mokyklą ir daugelis jų laukia, kada galės ją lankyti. Pasikeis ir mokytojų darbas. Juk informacines technologijas iki šiol naudojo tik dalis mokytojų. Dabar išmoko visi ir po karantino jie jau puikiai naudosis išmaniosiomis technologijomis. Tad pamokos tikrai bus modernesnės, – lūkesčiais pasidalija Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. – Džiaugiuosi, kad mūsų rajono mokytojai sėkmingai susitvarkė su iššūkiu.“

Karolina Baltmiškė

pixbay.com nuotr.

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama