NAUJIENOS

Po ilgesnės pertraukos sugrįžta meteorų lietus: pikas rytoj

Kategorija:

Miestas:
Artimiausios naktys bus mažai debesuotos, tad nepraleiskite progos pasižvalgyti po naktinį dangų. Visgi, jei naktimis jums miegas svarbiau nei virš galvų lekiančios žvaiždės, tuomet po dangų akis paganykite vėlai vakare.
Šis meteorų srautas vyks po ilgesnės pertraukos, kadangi nuo vėlyvojo sausio iki ankstyvo balandžio nebuvo jokio žymesnio meteorų lietaus. Tikra sausra – ne kitaip. 

Lyridų meteorų lietus aktyvus būna kiekvienais metais, maždaug tarp balandžio 16–25 d.
Prognozuojama, kad šią savaitę pikas numatomas balandžio 22-osios ankstyvą rytą. Tačiau meteorus stebėti bus galima iš viso apie dešimt dienų. 

Palankiausias metas stebėti šį lietų yra tarp vidurnakčio ir aušros. Per valandą danguje galima išvysti apie 10–15 šių krentančių žvaigždžių. Tačiau dairytis meteorų jau galima pradėti ir vėlyvomis vakaro valandomis, žvelgiant į šiaurės rytinį dangų.

Vėlus vakaras gali tapti puikia proga išvysti horizontaliai dangumi lėtai judantį ir ilgu švytėjimu pasižymintį meteorą.
Šis meteorų srautas yra vienas seniausių istorijoje ir aplink mūsų planetą vyrauja jau 2700 metų.
Lyridų meteorai yra nedideli uolienų gabalai, atskilę nuo Thatcher kometos – ilgojo periodo kometos, kuri aplink Saulę apskrieja kartą per 415 metų.
Thatcher kometos kelią Žemė kerta kasmet, apie balandžio mėnesį. Mūsų planeta patenka į „kometos trupinių ruožą“, o tai ir sukelia metorų lietų.

Lyridų meteorai turi savybę po savęs palikti išsilaikantį šviesos kelią – jonizuotų dujų virtinę, kuri spindi dar kelias sekundes po meteoro praskriejimo.

Na ir paskutinis momentas: jums reikia susirasti atokesnę vietą nuo miesto šviesų, apsirengti šilčiau ir apsiginkluoti kantrybe.
Kadangi daugeliui karantino metu ir taip nusibodo sėdėti namuose, tai puiki proga pakvėpuoti grynu oru ir pasigrožėti naktiniu dangumi. Sėkmės!

Gismeteo.lt 
gholtzphotography.com 

Reklama